View Single Post
Staro 27.09.2013., 17:07   #475
centaur
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 127
Nabavio sam si FX-8350 i upario ga sa vodenim Coolermaster Seidon-om 120M. U BIOS-u sam radi testiranja vodenog isključio "Cool'n'Quiet" i podesio da procesor radi u "Turbo" režimu rada. Ništa nisam klokao. Napon jezgre na tim postavkama je cca. 1.432 V, a stalna frekvencija rada procesora je 4100 Mhz. U SpeedFan-u, a i u ostalim programima slične namjene temperatura procesora u Idle-u (recimo surfanje, slušanje muzike, itd..) se kreće od 39-41 °C.

Pošto mi se malo čudne čine tako visoke temperature u idle-u s obzirom da koristim to vodeno i to još namjerno podešeno da se vent vodenog vrti na najjače, cca 2350 RPM, što stvara "helikoptersku" buku, odlučio sam da sistem istestiram pomoću "AIDA64 system stability testa" 20 minuta, znači 20 minuta procesor pod punim opterećenjem (full load), svih osam jezgri na 100 % zauzeća.

U tih 20 minuta testiranja prilikom kojeg je svih 8 jezgri bilo na 100 % zauzeća, znači full load, procesor nije prešao više od 57-58 °C.

Sad zanima me konkretno da li su to normalne temperature za postavke i podešavanja FX-8350 procesora koja sam gore naveo za idle i full load, a s obzirom da se procesor hladi vodenim, doduše najslabijom verzijom kupovnog sistema CoolerMaster Seidon-a, 120M ?

To najviše pitam zato jer čitam po raznoraznim stranim forumima, tipa Tom's Hardware "hvalisanja" vlasnika FX-8350 procesora uparenih sa sličnom klasom vodenih hlađenja tipa Corsair H60 i H70 kako im procesori na idle-u nemaju veću temperaturu od 8-10 °C, a u load-u ne više od 40 °C. Sad da li je to trolanje i "zajebancija" dotičnih ili ne, nebih znao reći, al djeluje veoma čudno, pošto dotični spominju također da im sa stock coolerom, AMD-ovom zujalicom koja ide u paketu sa FX-8350, FX-8350 u idle-u nije prelazio više od 40-45 °C.

Također da li netko zna da li je moguće i ako je, kako podešavati postavke pumpe tog vodenog koje je na maksimumu cca. 1450 RPM (volio bi ako je ikako moguće po svojoj volji povećavati i smanjivati broj okretaja pumpe), a ima 3-pinski fan priključak (ne-PWM) ?

Zadnje izmijenjeno od: centaur. 27.09.2013. u 17:15.
centaur je offline   Reply With Quote