View Single Post
Staro 27.01.2018., 09:00   #390
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor sti Pregled postova
1. Što će ti 4K monitor za filmove? Opet si ograničen malom dijagonalom, a plaćaš cijenu nekog 4K TV-a velike dijagonale.

2. Što točno radiš na kompu da ti treba tolika rezolucija?

Ne treba mi 4k zbog filmova nego rada.. treba mi velika površina, a program nije dobro optimiziran pa mi fontovi nisu idealni kad smanjim prozor.

Kupio sam acer xb321hk u kuala lumpuru za 5700kn. Ne stane mi u torbu iako je torba 30" lol.. po širini ok, al gore dole ne :/

Problem je što trebam kupit i novi laptop, a kolko vidim nitko ne stavlja display port (ima 2, ali za 15k+ kn). Ja na svom laptopu imam mini display port, al je stara verzija pa nemre 4k prikazat.
Monitor nažalost ima samo hdmi 1.4 pa za 60hz trebam display port (iako to meni vjerojatno ne igra ulogu za ono što ja radim..).
Preko hdmi-a sam uspio 4k izbacit, al kursor ima lag.. vjerojatno jer je gf 750m preslaba (čitao sam da i drugi imaju problema..).

E da imam još jedan problem.. kad spojim DP na acer, nema slike na montoru i laptop opće ne vidi vezu. Na lenovo monitoru imam 2 DP (na jednom piše samo DP na drugom DP i nacrtan onaj kvadrat sa strelicom.. "out") i samo jedan DP mi radi (trenutno nemam taj monitor uz sebe pa ne znam koji točno dp ne radi).

Zadnje izmijenjeno od: ZMAJ. 27.01.2018. u 09:10.
ZMAJ je offline   Reply With Quote