View Single Post
Staro 12.04.2017., 17:48   #21
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Citiraj:
Autor DraŽ Pregled postova
Fractal Design R4 ima isti fan kontroler kao moj Arc XL, pa razmisli o spajanju svih ventova na integrirani kontroler, samo si kupiš socijalne 3-pin splittere sa ebaya za 1-2$, LINK
Sve divno, fino, krasno (tj. palo i meni napamet), međutim..
Citiraj:
Hello Hrvoje,

Sorry for the late response.

The integrated fan controller rating is 15W in total, there is only one channel.
The one channel is then shared by the three fans. The combined wattage of these fans must not exceed 15W.
We do however not recommend connecting more than three fans to the fan controller.


Best regards,
Fractal Design Support
U mene su 4xR2 140mm Fractal ventovi u tom R4 "Difajnu", a ispod je čitulja
http://support.fractal-design.com/su...-by-your-fans-

Dakle uštekani 3 kom. na taj kontroler, a četvrti na matičnu

Nekidan vadim SSD, presložim kablove (ali nisam ništa odspaja osim SSD-a), vratim SSD, a ono se ventovi vrte samo na 5V, na 7 i 12V se zaustave (dakle ta 3 na kontroleru) -.-

Ventovi su 1 intake na prednjoj strani (izvađen gornji HDD kavez), 1 intake na dnu, i 2 exaust - vrh i otraga....

Imam zaključano i5 HasFail Intel govno, a matična ima stock pasivce na VRM-u, dual tower CPU kuler od kile ima jedan 12cm odron na 800-1000 okretaja radi grafe (kuler je orijentiran da preuzima toplinu od grafe i lansira topli zrak prema ova 2 venta na ispuhu)

Proc. se jedva može oznojit, grafa umirena Arcticom, HDD/SSD ladni - skoro niti nema razlike kad stavim ove kejs ventove na 5/7/12V (temp. variraju po 2-3C max za grafu i proc)

Međutim morat ću prespojit ta 3 venta na kontroleru, da vidim koji ih qurac muči, iako nikako ne koristim 12V za ventove, već su bili stalno na 7V

Kasnije ću odvalit SS Furmarka i paralelno nekog smeća šta gazi CPU (npr. Prime) da se malo iznutrice razvesele

EDIT
Evo 10min. s 2 usporedna odrona (proc fino skalira po jezgrama od 80-85C , a grafa na 81C), ventovi se jedva čuju, a ovi na grafi umjereno (Artcic sa 3 venta)

upload photo
__________________


Pomelo mi sig -.-

Zadnje izmijenjeno od: Drvoje. 12.04.2017. u 18:23. Razlog: Dodana slika
Drvoje je offline   Reply With Quote