View Single Post
Staro 02.09.2010., 08:40   #72
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
@uber gosu
Znam da je značajno kompliciranije i da ostavljaju heat signature ko baklja ivanjska , al sve to nije toliko bitno rusima. Ipak oni imaju najveći avion na svijetu, najveću podmornicu, najvećeg ledolomca, bili su prvi u svemiru, imali su prvi satelit u svemiru, imali su svoju svemirsku stanicu u svemiru (to nisam sto posto siguran, al mislim da je bila 100% ruska) i tako dalje. Američki abrams je naspram ostalih tenkova (izuzev britanske, francuske i njemačke) kao PC naspram digitrona, kompliciran u mp3, a još je i jedini sa turbinom. Prednosti i mane nisu uvijek vaga u generalskim mozgovima, a pogotovo ne isplativost.
Ja smatram da je ovdje tema, da li duplo bolje hladi ili ne. Po tom se pitanju svi slažemo da je mit, ali mi raspravljamo u kojoj mjeri je bolje. Ne može bit lošije ako su 2 ista, ali može bit bolje ako su 2 različita. Ne moraju bit 2 ista, piše push-pull, push-pull-2-identical-vents
Bitno je samo kolika je razlika. Moj mugen može radit i bez venta jer ima popriličan protok zraka oko i kroz njega. E sad, treba vidjet kolika je razlika kad je bez venta, sa jednim ventom i sa 2 venta.
Bespredmetno je raspravljat o apsolutnoj razlici. 3-4 stupnja je ogromna razlika ako je nešto na 24 stupnja bez drugog venta, a na 20 stupnjeva s drugim ventom. S druge strane, nema nikakvog značaja ako je nešto s jednim ventom na 100 stupnjeva, a sa 2 venta na 96.
Treba razlike prikazat u postotcima. Ja ću probat testirat konfiguracije 0/1/2, pa postam rezultate kad budem gotov. Sad mi to već postaje bitnija tema pa možda uhvatim vremena
D1viry je offline   Reply With Quote