View Single Post
Staro 01.09.2010., 22:16   #60
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
1. Uber Gosu je u pravu. Taj sistem dvostrukog rotora anulira potrebu za repnim rotorom. Brže reakcije su posljedica, mana je to što treba jači motor i kompliciraniji sklop prijenosa.

2. Ovo sa kartonskim okvirom: Naravno da će TEBE kao promatrača jače hladiti ovaj što ti je bliže. Ovdje se vodi rasprava koji bolje hladi hladnjak na koji je montiran. Hladnjak ima i neka rebra koja ometaju protok, pa samim time experiment s šupljom cijevi nije mjerodavan. O perima zaustavljenog ventilatora i njihovom ometanju toka zraka neću ni pričati.

Raspravica je super, ali je previše "ja znam, ja mislim, mi smo učili". Takav test treba izvesti ovako:

- 2 ista hladnjaka, 2 ista ventilatora koji upuhuju zrak u njih, na ovome što će biti push pull, još jedan po izboru bilo čijem, 2 ista mjerna uređaja za temperaturu, 1 štoperica
- oba hladnjaka smontirati na kontrolirane izvore temperature jedan do drugoga, da se njihovi tokovi zraka ne ometaju međusobno
- zagrijati oba hladnjaka zajedno, isključiti izvore temperature te uključiti ventilatore na oba hladnjaka
- sve daljnje rezultate dobiti ćete po eventualnoj razlici u vremenu hlađenja između istih, te vremenu koje je kojemu trebalo za spuštanje temperature za, recimo 1 stupanj celzijev, ili koje bi god mjerne jedinice za temperaturu koristili.
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote