Tema: Starcraft 2
View Single Post
Staro 15.09.2007., 15:06   #25
Punio4
Premium
 
Punio4's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb, Maksimir
Postovi: 437
Citiraj:
Autor Sinkopa Pregled postova
ovakvi su mi komenatri najdrazi...
kao igra je prejednostavna...
pa brate mili zasto nebi malo modernizirali sah, ima samo 6 razlicitih figura ogranicenih na samo 64 razlicita polja, mogli bi dodat jos 2-3 i povecat broj polja na 100, da malo povecamo mogucnosti (inace broj mogucih partija u sahu je procjenjen na cca 10^120, usporedbe radi, broj SVIH ATOMA u uocljivom svemiru je cca 10^80)...
sad ja tebe pitan koji ces qurac jos vise komlicirat nesto sta je samo po sebi prezabavno i dovoljno kompleksno kao starcraft?!!
i to je razlog zasto je starcraft postao najigranija strategija svih vremena, nepotrebna kompliciranost nije zabavna, a jedina igra koja moze, mozda, bit bolja od starcrafta je starcraft 2...
dao bog da je radili jos 2 godine samo da bude dobra, jer meni starcraft 1 jos nije dosadija!
Ajd još jednom pročitaj moj post. Upravo to me smeta u razvoju x-craftova.
Igra svakim nastavkom postaje sve kompliciranija i kompliciranija.
Nema više jednog jedinog unita koji nema aktivni (castable) ability, pa čak ni fuckin' farma.
Ili recimo, primjera radi sada Viking. Koliko god cool unit bio, on komplicira višestruko igru. Valkyrie/Goliath transformer. Psi pylon je također postao protoss varijanta nydus canala, a zergling se može morphati u kamikazu ala infested terran.

Da povučem paralelu sa tvojom usporedbom sa šahom, zamisli da svaka figura ima 2x više poteza kojih možeš napraviti s njom, ili da se pretvara u druge figure.

Ja kad vidim nekog unita, znam što od njega mogu očekivati. A bojim se da svaki unit u SC2 ne postane heroj iz wc3 sa silnim modifikacijama koje unose. (karikirano. nadam se)
Efektivno moraš računat o bar duplo više stvari koje mogu napravit.
Nije problem količina različitih unita. Problem je što sve više svaki postaje "katica za sve."

A dizajn je nešto što mene osobno smeta (omjer unita) i to nema veze sa kompliciranjem gameplaya, već samo sa dizajnom i prezentacijom.

Zadnje izmijenjeno od: Punio4. 15.09.2007. u 15:16.
Punio4 je offline   Reply With Quote