View Single Post
Staro 28.08.2012., 22:13   #19
Nacki
Faktor nesreće
Moj komp
 
Nacki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Sesvete, Zagreb
Postovi: 217
Da se bar tuzakaju oko nekih opipljivih stvari koje se daju patentirati i koje kao patenti imaju smisla. Kako dizajnirati smartphonove i tablete, a da ne slice ko jaje jajetu. Kaj je sad samsung trebal izmisljat toplu vodu?
Kaj se mene tice neka svi izgledaju isto, neka apple na leđa iphonea napise iphone, neka kinez napise ephone, a samsung neka napise samsung. Između toga troje ja bi odabral samsung, netko bi nesto iphone, a netko bi uzel kineza. Sada kada se sve vise gleda sta uređaj moze i sto zapravo softver moze, onda izgled samog uređaja postaje skroz nebitan (barem meni).

Sada kada se oni tuze zbog izgleda, zakaj nokia ne tuzi sve zive proizvodjace mobitela koji su iskoristili njihovu ideju zamjenjivih maski (znate ono, kupis xperiu i dobis bijelu, sivu, pinki i kaj ja znam kakvu). Nisu gamad, a u appleu nemaju pametnija posla pa ajmo tuc po konkurenciji ne nuzno boljim proizvodom, vec tuzbama i losom reputacijom.
Isto tako jako patriotski nastrojeni americki sudovi, donijeli su presudu protiv samsunga, puno politike i ubijanje zdrave konkurencije.
Nacki je offline