View Single Post
Staro 13.10.2014., 10:16   #94
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,530
Citiraj:
Autor Deamon101 Pregled postova
Odgovorno tvrdim da u IT branši(tu ne mislim na one koji briju na aplikativne spike i cloud poslovna megamix rješenja nego prave znalce) ljudi ne koriste MAC proizvode. Ostali ljudi ponekad ih i koriste zašto je tome tako? Radim u velikoj firmi i kod nas je pravilo da što manje znaš raditi na računalu, veća je šansa da ćeš kupiti mac.
Bi li definirao što je to pravi znalac?
Onaj koji redovito prčka nešto po postavkama windowsa ne bi li mu sustav radio bolje? Ovwerclocker? Gamer?


Citiraj:
Jel stvarno istina da mac i dalje ne može procesuirati vektorsku grafiku danas u 21. stoljeću?
Kolega ti je odgovorio, a zaista ne vidim što pod tim misliš...


Citiraj:
Jel stvarno istina da sa macom 90% stvari će ti biti nekompatibilno sa ostatkom normalnog svijeta?
O kojoj ti nekompatibilnosti pričaš?
Od consumer tržišta, skoro sve je kompatibilno i postoji isti softwer i za OSx i Win, iznimka su pro aplikacije vezane uz platforme i direct-x igre koje nisu portane u OpenGL. Čak i MS Office odavno ima za OSX i radi čisto ok.

Paralelno koristm i Win i OSX već godinama i ne pamtim da mi se dogodio neki problem zbog nekompatibilnosti.


Citiraj:
Kupiti macbookpro, iphone x, i dat doslovno duplo više para je nebuloza i kosi se sa zdravim razumom te se može objasniti oprostite mi na izrazu jedino kur*enjem kao gledajte ja imam soma eura i kupiosam si iphone 6 a ti nemaš!
A kao da su win laptopi te klase značajno jeftiniji, ili da su galaxy s4/nexusi značajno jeftiniji od iphonea.

Ima nas koji od rada na računalu zarađujemo/živimo, i ima nas kojima je to lakše/jednostavnije/ugodnije/bolje raditi na Macu, ili pak i jedino moguće (logic studio, final cut studio, xcode...). Ne vidim zašto si netko tko od toga živi ne bi priuštio MBP ili sl. iz kojeg god razloga to želi, jel. Svaka roba ima svog kupca.

Hardverski su Macovi gotovo identični klasičnim PC računalima/laptopima jer dijele istu arhitekturu, a i softverski su vrlo bliski, s time da bih ja osobno ipak prednost dao OSX-u, no zbog toga sasvim sigurno neću na temama o Windowsima pljuvat i govorit da je to smeće i da jedino OSX valja.


Ne znam zašto svaka tema o Macu/OSX mora otići u flejm. Valjda zato što su od Apple fanboya jedina gora stvar - Apple hateri
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690

Zadnje izmijenjeno od: Roberto. 13.10.2014. u 10:46.
Roberto je online   Reply With Quote