View Single Post
Staro 06.02.2012., 01:25   #86
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor spep Pregled postova
Moje mišljenje da epsoni koji koriste T1281,.. tinte isplate kupiti jedino ako se koriste punjive patrone sa resetirajučim čipovima.
Inače uzeti nekog Canona sa odvojivim spremnicima, ali i tu treba uložiti u reseter a i skuplji je.
Prije nekog vremena sam čistio sx125 zapečena glava. Nakon 3-4 puta čiščenja glave napiše prazna neka patrona, patrone su punjive.
Znači tako se ponašaju i zamjenske a i orginalne patrone.
Inače taj printer sam čistio sa:
mlaka voda + ajaks---ništa
alkohol, namakanje u alkoholu preko noći-- proradile crna i jedna boja oko 70%
aceton- puko mi film-crna i boja rade 100% ,druge dvije dale znakove života oko 10%
Probat ću opet sa acetonom pa možda prorade i druge dvije ili ubijem printer na kraju
u zadnjih dva mjeseca sam ih imao valjda 20-30..svima zacepljene glave, u svima koristene "original" tinte naravno, vecina je bila za otpis jer do sada smo izmuljali za ljude da dobiju drugi printer pod jamstvom. ali kad mi se cigane na 300kn vrijednom printeru i 20kn zamjenske, a printaju dvije stranice tjedno. i onda jos govore kako to da rikava a novi printer mah...
inače umjesto da koristis te tekućine, zagrij vodu i dodaj kontakt spreja(to čudo otapa sve, ne bi se čudio da i otapa beton ), ili nađi na ebay-u epsonovu tekućinu za glave. s tim imam najviše uspjeha.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote