View Single Post
Staro 13.09.2019., 10:01   #10
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor Papcina Pregled postova
Bok,


imam jedno možda blesavo pitanje, za koje bih molio odgovor ako je moguće.
Dakle, radi se o dvije fizički odvojene kuće, jedna ima fiksnu liniju i internet modem/ruter (Tcom) dok druga kuća nema ništa osim interneta koja je povezana na internet putem WiFi rutera na tu prvu kuću gdje je ADSL modem /ruter. Internet sljaka i sve je to ok. Ono što me interesira, pojavila mi se potreba za korištenjem fiksnog telefona u drugoj kući. Znam da Tcom modem ima dva Phone ulaza i oba ulaza se mogu donekle iskonfigurirati u postavkama modema. Dal je moguće i na koji način da koristim fiksni telefon i u drugoj kući preko tog adsl modema/rutera iz prve kuće? Naravno, svjestan sam da će mi odlazni/dolazni tel broj biti isti.

Mislim da to ne bi radilo. Svi T-Com routeri koje sam imao sa dva telefonska izlaza su radili samo s jednim izlazom vezanim uz jedan broj. Drugi izlaz je bilo moguce koristit za drugi broj.

Cak je bilo vazno na centrali za postojeci broj definirat na kojem ce telefonskom izlazu radit. Ako je bio odabran port 2 onda je port 1 na routeru bio izvan funkcije...
Prezime je offline   Reply With Quote