View Single Post
Staro 28.02.2012., 14:19   #77
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
...
Cini se da je svake godine korisno ponovo spomenuti :

...


Ne mogu se sjetiti naziva 'formule' ali spominjao sam prije u nekoj temi. Uglavnom, Sony je na celavost zastite naveo formulu sloja, zbog koje (po njemu) Plavi Rajko nece biti osjetljiviji od DVD-a. No vrijeme se pokazalo vrlo lose na obecanja prijasnjeg pulena, pa ostadose mnogi skepticni.

No, Matushinjara je prije dvije godine predstavila prve arhivske Blu Rajkane i od tada se primjecuje ponesto komicna dodavanja, stotinjak ili kusur godine, po potrebi dodatno. Ne mogu naci link od firme koja vjerojatno koristi identican medij pod svojim imenom. No oni bez problema tvrde 400 godina trajnosti

Neki dan ste u temi spomenuli memorijske kartice, pa me odvelo kao dodatni podsjetnik : 200 years . Ma, moze ih se naci na desetke, od kojih vecina nema bas nikakvog vlastitog razvoja, ali bez srama, na Panasonjaru dodaju po 100 godina optimizma. Valjda postoji neko trziste za Highlander arhiviste

Po svemu sudeci, vrijeme Plavog Rajka se zeli intezivirati do maksimuma. Igorba, ocekujem sluzbeni dopis do kraja dana! Strategiju tuzbe i plan napada. Netko mora odgovarati za 100 godina vise

Probat cu koji Arhivski Rajkaner, no, prekasno si dosao Blu Rajkeru da bi stvarno bio interesantan pored HDD-a

@Lewis, koliko si do danas snimio medija? Za druge, hm? paaa... mozda 20-tak, a za sebe ni jedan jedini! Vise mi sluzi kao vanjski citac nego sto sam BL snimao



Citiraj:
Autor Offshore Pregled postova
Pa DVD-e od pocetka 2000e.
To je bila REVOLUCIJA u odnosu na prethodne formate.I za zvuk, i za sliku, i za storage.
DVD je revolucija samo za VHS-oidne 3 MHz'oike i to doslovno. Najkalkulantskiji i pokvareniji standard koji su ikad pokrenuli te ujedno pokrali 15 godina (najmanje) napretka. Nemam volje ni snage ici u storije ali DVD je od prvog dana namjerno isao na kompromis kompatibilnosti. To sto je promoviran u fanfare i sto su se "dojuceranji" LD i EDBe advokati morali okrenuti na stranu industrije... to je druga prica - ali nikakve veze s kvalitetom nema!

Tehnologije zaceta 79' je u najboljim izvedbama bila nadomak slike DVD-a! HI-Vision LD je pocetkom 90-tih imao vecu rezoluciju, a da je potpisan kao standard, specifikacijama su asprirali preko 1000 linija! No TV prica i standard komunikacije nisu bili evoluirani + pojedini lobiji su smatrali nedopustivim, da kucna industrija zabave smije imati toliku rezoluciju! Ne zaboraviti da je S-VHS prije ulaska u trgovinske mreze, placao (da i tada su to radili) namete, buduci da je po njima previse zadirao u profesionalnu rezoluciju naspram broadcast opreme. Nasi junaci nisu ustrajali kao u Morita i Victor svadji, vec tuzno prihvatise igru namjernog usporavanja napretka. Kap u prici, no, razlog zasto mi se DVD od prvog dana zgadio i uvijek me razalosti, kad se LD prica preskoci unutar instant povijesti DVD "napretka" za one koji ne pamte ili nisu culi.

Ah, dosta.
Visage je offline   Reply With Quote