View Single Post
Staro 04.12.2008., 21:25   #80
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Citiraj:
Autor igorba Pregled postova
Osobno, ne bih baš toliko generalizirao stvari. Prvo postoji dosta LG modela prža, a već u startu ih možemo podijeliti na 2 prilično različite serije - onu s Hitachi/Renesas čipsetom i onu s Matsushita/Panasonic čipsetom. Prva serija ima nešto brže strategije i ima nešto veći potencijal s dobrim medijima. Druga serija je konzervativnija glede strategija, rjeđe oduševljava, ali i rjeđe razočarava. Ova prža pripada drugoj seriji.

Nadalje, Ritek medija ima k'o pljeve, i uvijek im je najveći problem bila kontrola kvalitete (zapravo, krivo sam se izrazio - nije im uopće problem kontrola kvalitete - jer je nemaju). Ukratko, na tržištu dolaze pod desecima različitih brandova koji ne koriste svi medije iste klase, ali i unutar pojedinog branda serije jako variraju u kvaliteti.

Da skratim, ova, kao i druge LG prže, sposobna je spržiti npr. RitekF16 ili RitekF1 medij izvrsno (red veličine od nekoliko stotina PIF grešaka), ali i tako da je gotovo nečitljiv, a to je uglavnom do medija, a puno manje do prže. Općenito bih rekao da danas nema loših prža, samo vrlo dobrih i odličnih, ali kvaliteta medija jako varira.

Da se vratim na tvoju izjavu, u 99% slučajeva svim pržama bolje pašu Verbatim nego Ritek mediji (onih 1% je slučaj kad uspoređujemo iznimno dobru Ritek seriju s iznimno lošom MCC serijom medija).
I koju mi onda ti preporučaš?
Ovu od MELANI-a ili pak ovu mkoju sam ja izabral S223Q ?

Jer, ima mi frend neku LG pržu, moram pogledat točno koju, i svako malo sprži nečitljiv medij! Koma, zato neču kupit neki šrot, nema veze ak je sad malo skuplji al hoću da valja...
danc00 je offline   Reply With Quote