View Single Post
Staro 28.09.2008., 14:23   #44
Armand
192.168.0.1
 
Armand's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: BiH
Postovi: 463
Citiraj:
Autor electric_dreams Pregled postova
Ova GH20NS10 je koliko znam SATA prža. Ako zanemarimo činjenicu da je trenutno nema za kupiti nigdje, zanima me da li u slučaju SATA pržilica ima veze to što matična ploča podržava samo SATA I, ili to nema veze, te bih takvu pržilicu mogao koristiti bez problema? Znam da kad sam recimo instalirao Windowse morao preko F6 ubaciti poseban driver za satu. Da li to ima ikakve veze i u slučaju DVD-RW?
Citiraj:
Autor igorba Pregled postova
Glede SATA, nema veze je li SATA ili SATA2, a F6/disketa ti trebaju ako tvoja matična ne podržava Native IDE mod. Nije bitno jel hard ili optika, driver je za SATA kontroler i prema tome za sve što je na njega nakačeno.
Ovo sam se i ja pitao i nije mi se dalo majmunisat, odlucio sam se za stari provjereni pata standart i to je to. I kod mene na ploci nema tih karafeka native ide mod nego moram ubacivati disketu sa sata drajverima. Ima nekih prica po forumu tipa " kupi sata przu, to ti je investicija za buducnost bla bla" i ja to postujem, al mi se stvarno neda zezat s tim disketama. Ja kolko znam svaka pa i najnovija ploca imaju na sebi makar jedan IDE port sto znaci da ce ta pata prza, u slucaju da se kupuje nova ploca, raditi uredno.
__________________
P4 3.0 Prescott (Zalman 7000b-cu) @ Gigabyte 8ik1100
2x512 Apacer ddr400
AiW x800xt + vf900
Hitachi 80gb Sata2
Corsair HX520W
Linksys WRT54GL@Tomato 1.25.8515 RAF (Victek Mod)
Armand je offline   Reply With Quote