View Single Post
Staro 29.01.2022., 10:47   #446
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Xbox Series X/S

Dojmovi nakon tjedana dana igranja na Series S

1. 512 GB storagea je premalo. 3-4 novija naslova i mjesta više nema. Od 512 GB, korisniku je zapravo dostupno oko 360GB.
Ako si stavite Flight Simulator, Battlefront II i Forzu Horizon 5, to je to, mjesta više nema.

Proširenje storagea postoji, Seagateov expansion od 1TB i košta skoro koliko i sam Series S. Koliko vidim, kinezi pokušavaju nVMe SSD-e utrpati na CFexpress adaptere ali još ne radi kako spada. Nadam se da će se uskoro naći neko DIY rješenje za to.

2. Fali audio out. Nemam TV nego veliki monitor s ugrađenim zvučnicima koje naravno držim isključenima jer su katastrofa. Srećom, monitor ima audio out, pa sam uspio dovesti zvuk do zvučnika. Ne znam zašto su izbacili optički izlaz, prijašnji modeli su ga imali. Čisto info ako ste mislili igrati na monitoru koji nema audio out.

3. Fantastičan je. Vrhunska grafika, stabilan framerate, prvi put se igram kao da imam najjaču dostupnu grafičku karticu sa svim postavkama nafrljenim na max u najvišoj rezoluciji. Za razliku od Playstationa, ovdje mogu usporediti s time kako igre izgledaju na PC-u jer je većinu moguće igrati i na PC-u. Z pokrenuti Flight Simulator na ovaj način u ovim detaljima, treba imati zvijer od kompa i grafičke.

4. Bešuman je, za razliku od PS4 Pro koji sam kupio samo zbog RDR2 i prodao ubrzo nakon. Fino isijava toplinu, ali glasa još nije pustio.

5. Mogao bi mi komotno zamijeniti firestick. Kodi i Netflix su dostupni na storeu, uz još masu drugih streaming servisa. Nisam se puno bavio time, ali Netflix mi radi super. Pošto imam samo jedan HDMI port na monitoru, još nisam došao do toga da moram ištekavati xbox i vraćati firestick.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 29.01.2022. u 11:17.
1v@n je offline   Reply With Quote