View Single Post
Staro 20.10.2020., 21:15   #82
prowler
Premium
 
prowler's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: split
Postovi: 218
Ja sam nekoliko puta narucio preko parcl.com Sve je bilo iz eu i zadovoljan sam. Sve ide preko osobe odnosno posrednika koji ponudi nekoliko opcija postom i svoju proviziju. Uglavnom nije velika ovisno o cijeni itd. Od nekoliko ppsrednika izaberem najboljeg...po cijeni ili ocjenama...
Problem nastupa van eu jer osim global shipping programa sa ebaya i nema nekih opcija. Stvar je toliko ocajna da za item iz amerike koja dode 50 dolara za hrvatsku uzima 45 dolara postarine i jos plus carina odnosno tocnije pdv. Naravno nisu krivi toliko oni koliko nase skupe lopovske dostavljacke kuce. Cisto da provjerim promjenio sam adresu i gle...za njemacku isti taj paket izade 23 dolara, francusku, belgiju, cesku 25$, sloveniju 27$ ali za nasu Hrvatsku samo 45$ postarine!?
Razmisljao sam uzeti posrednika preko parcl.com i za navedeno zbog jeftinije postarine a slijedom toga i pdv-a ali me strah...prvo carina kad bude odradivala odnosno obracunavala pdv ce imati nekog npr njemca a hrvata da je platio...uglavnom vjerojatno previse problema...pa odustajem trenutno od narudbi van EU, ili su preskupe za Hrvatsku ili riskantno preko posrednika...
prowler je offline   Reply With Quote