View Single Post
Staro 20.02.2009., 10:37   #615
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
e kad ste se dotaknuli 95ice/98ice i 100te na omw-u.

prvo, mene je par automehanicara frendova uvjeravalo da nisam u pravu, jer sam tvrdio da auto sa 95icom sa tifona (pogotovo dok je bila 98ica), bolje vuce nego kad tankiram na ini. da kako je to moguce, da ne mjenjam masinu, da motor razvija snagu koliku razvija bez obzira koje i cije gorivo stavio. a znam da ima razlike jer sa 98icom sa tifonom ovaj akcent kad sam namjerno terao u drugoj par puta cisto da vidim dokle ide - 84km/h na skoro pa 6000rpm-a (dalje mi odraduje blokada), dok sa ininom 98icom ne dode do 80 sa istom rpm-om uz vecu buku motora. mislim, nije to velika razlika, ali mi je jednom akcent doslovce stao kad sam isao sa inine benziske (najvjerovatnije bilo vode ili kakvog smeca, kompjuktor odradio i samo smanjivao okretaje). plus sto je malo smijesno, ali za recimo 100 kuna natankama dvije litre manje na tifonu, a prodem 20-30 kilometara duze.

dakle, jel ima razlike izmedu konkretno tifona i ine u kvaliteti goriva? cisto da znam dal se isplati mi ici na tifon i tankati onu class 95icu koja je zamjena za 98icu, ili mogu na inu jer je ipak ima dosta cesce. a i da dalje mogu odmahivati ljudima koji tvrde da je to sve isti shit, ali da je ipak ina kao najbolja.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline