View Single Post
Staro 28.01.2010., 23:03   #56
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Autor ivoHuljev Pregled postova
Jedini izvor koji priznajem je Hidroelektrana. U Hrvatskoj je potpuno isplativa, ali neee, mi smo digli kredit da bi uvozili, zatvorili postojeću i otpustili radnike.
stvarno smo posebna država.
one za sobom vuku akumulacijska jezera cijom izgradnjom se obicno unisti kompletan ekosustav, losim planiranjem i nestrucnoscu (a samo to danas i mozemo vidjeti, barem u prijedlozima koji se prihvate na kraju zbog kumstva) jos se uspije sjebati i puno toga vise.
Ali ajde, recimo da je nakon toga proizvodnja same energije cista, jebes ptice i poljske miseve i butterfly effect koji njihov nestanak ima na sve oko nas

Inace ja sam za nuklearnu, problem je sto ju kod nas nece nigdje izgraditi. Razloga je vise, pocevsi od toga da su skupe u TPM i da ju nitko ne zeli u svome dvoristu. Ja bi im pustio da grade u mojemu ali susjedi bi popizdili
Bilo bi puno lakse naci lokaciju gdje nema dovoljno ljudi koji bi se bunili da nema potrebe za hladjenjem. A gdje je vode obicno su i ljudi i.....nista od toga.
Sto se tice sigurnosti cernobil je bio jedan jedini i rezultat je ljudske gluposti a ne tehnologije same. To dokazuje 400 drugih koje rade i mnoge koje su svoje odradile u miru.
Problem je sto ovi stariji ne mogu (moram priznati da se i ne cudim) zaboraviti cernobil i onih par dana straha a mladi eto uce iz igara jer im na satovima povijesti serviraju turke i mletke a modernu povijest preskoce do '90ih
greg SE je offline   Reply With Quote