View Single Post
Staro 28.01.2010., 21:12   #35
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
inače pošto mi brat radi kod "trošimira i susjeda gašpara" to što oni potiču, potiču u državnim zgradama tipa bolnice, vojarne jer tamo njih boli dlaka na nožnom palcu za jedno svjetlo više manje...a toga se poprilično nakupi tijekom godine i u broju zgrada koje država posjeduje

ali i što se tiče štednje, spašavanja planeta i ostalo...recimo da se meni pošto ja kesam za struju iz svog džepa osjeti ako mi grijalica radi na max ili na pola, ako mi je sva elektronika na standbyu ili ugašena kad ju netrebam...a za planet...da se u kini zatvori jedna tvornica donjelo bi više koristi nego da se cijeli zagreb prebaci na štede žarulje i turbo ekologiju

btw ako niste znali zagreb je dok je imao staru rasvjetu (prije godinu dvi) izdvajao jednaku količinu novaca za struju godišnje koliko trenutno izdvaja za struju+otplatu nove štedne rasvjete...pa vi sad malo razmislite o štednim žaruljama

btw ako niste znali već kad smo kod očuvanja planeta : toplana/termoelektrana na ugljen radioaktivnija je od nuklearne elektrane + što je štetnija za okoliš...mogli bi dosutra o štednji i ekologiji
Red Dwarf je offline   Reply With Quote