View Single Post
Staro 13.07.2018., 12:26   #11234
leonardo
Premium
 
leonardo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: somewhere
Postovi: 284
Citiraj:
Autor andro13 Pregled postova
Pa i ima najlošije tvorničke postavke.. Osim OLED modela gdje su tvorničke osjetno bolje..
Review. U zaglavlju slike ti piše "Pre-Calibration" (tj. bez podešavanja). Ovakvo precizno nalijeganje boja na slici se ponekad ne postiže ni pravom kalibracijom. Sasvim je očito da ovaj članak (ni)je sponzoriran od strane Philipsa. Moj jedini komentar je isti kao i završna rečenica autora članka. Kupujmo češko.

Edit:
Kod kuće svu elektroniku koja prikazuju bilo kakvu sliku imam kalibriranu. Od uređaja trenutno posjedujem X-Rite ColorMunki Display i DataColor Spyder 5. Stoga kada dođem u trgovinu već imam nekakvu referencu kako bi slika na televizoru trebala izgledati. Imam i pretpostavku što bi se dalo napraviti sa slikom. S te strane Philips nije u prednosti niti u lošijoj poziciji u odnosu sve druge proizvođače. Kao što sam ti ranije napisao isključivo zbog tvog guranja PUS7503 po forumima svratio sam u Emezette isključivo da vidim daj televizor. Slika koju sam vidio na tom televizoru nije ni blizu ovom grafikonu sa češke stranice. Usput nedostaju im podaci nakon kalibracije, tj. za neupućene ova slika koja bi trebala biti nekalibrirani televizor je u biti kalibrirani uređaj sa užasnim probijanjem plave komponente. Samo toliko da obrazložim zašto mislim da je cijela ta recenzija absolutno varanje potencijalnih kupaca. No da skratim, procesuiranje slike za koju je zadužen Philips P5 procesor na tom televizoru je bilo kriminalno lošije u odnosu na konkurenciju, osvjetljenje nejako, kontrast nepostojeći a boje totalno isprane.

Citiraj:
Koliko sam ja vidio i da nam garfield nije objasnio da je to super tv rekao bih da je 7503 ispodprosječan tv sa dosta mutnom slikom ograničenog spektra boja gledajući televizore do njega. Ovo što je Crt True Colors napisao samo potvrđuje da sam dobro vidio. Stvarno ne razumijem kako je Philips uspio od 78,9% DCI-P3 u 2016, pa preko 85,9% na prošlogodišnjem 7502 doći na (kad Philips kompletno zezne stvar kako garfield voli reći dosta dobrih) 75%" ove godine. Panasonic DX700E iz 2016 sa VA panelom ima 90%, EX780E iz 2017 94%. Samsung KS7000 96%. Sony 92%. TCL kojeg nitko ne kupuje ima 83% DCI-P3. Bože dragi, kako je Philipsu ovo uspjelo. Ustvari znam. Kupio je jeftino VA panele koje nitko nije htio staviti u svoje televizore i rekao marketingu da odradi posao.
Citiraj:
U direktnoj usporedbi sa cjenovno sličnom konkurencijom Philips posljednjih godina nije ni blizu onome što ljudi očekuju od tog brenda. Komponente koje Philips ugrađuje u televizore su često lošije kvalitete u odnosu na druge poznatije brendove. Garfield kaže da je u kontaktu sa Philips servisom. Slike kvalitetnih komponenti koje zadnje dvije godine Garfield govori da će pokazati još nitko nije vidio. Pretpostavljam da mu je Philips zabranio bilo kakvo snimanje u servisu da se ne vidi ono što ugrađuju. Procesor koji Garfield hvali je u svim recenzijama lošiji od LG-a, a LG procesor je lošiji od onog u Panasonic i Sony televizorima. Philips nije nešto ni što se tiče panela. Philips je do ove godine u ponudi imao samo IPS panele ispod-prosječnih karakteristika i užasnog kontrasta u odnosu na konkurenciju. Dodatno niti jedan model nije imao prošireni spektar boja. Ovogodišnji VA paneli osim što imaju pozadinsko osvjetljenje na razini nižoj od konkurencije, imaju pokrivenost DCI/P3 spektra dosta lošiju i od svojih televizora unatrag 2-3 godine, imaju i dvostruko veći lag u odnosu na ostale. Za istu cijenu što bi ti preporučio?

Zadnje izmijenjeno od: leonardo. 13.07.2018. u 13:46.
leonardo je offline   Reply With Quote