View Single Post
Staro 01.12.2017., 20:36   #16
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Danas mi je došao Ledger Nano S, nije nikakav problem konfigurirati.

Dokle god nije spojen na računalo koje ima instaliranu aplikaciju, nemožeš otvoriti svoj wallet. Dakle uređaj je standalone potpuno "beskoristan".

Sve što pitaš možeš i bez kupnje pogledati na ovlaštenim stranicama.
Prilikom konfiguracije zapisuješ si 24 riječi, koje kasnije možeš koristiti za recovery ili za kreiranje HW "kopije" računa na drugom ili n-tom ledgeru.

Ako ga izgubiš, bilo tko bez tvoje lozinke za otključavanje nije u mogućnosti pristupiti tvojim podacima. Nema nikakvog načina kako bi uopće mogao vidjeti što je na njemu.

Mislim da je redundantno uopće spominjati jer je to bit kriptovaluta, ali neka stoji: na uređaj je zapisan samo wallet ID i taj wallet se može otvoriti preko ledger aplikacije samo ako je HW-uređaj spojen na PC/mob koji pogoni ledger aplikaciju.

To znači da svi koji znaju tvoju adresu za primanje kripta može tu istu koristiti bilo kad. Tvoj račun će se puniti. To je - "priroda" kripta (ne znam kak bih se izrazio, intuitivno je jasno), da ak ti netko zna broj računa, da ti može novce slati. Slati sa tvojeg računa ne može nitko osim onoga tko ima pristup ledgeru i u isto vrijeme zna tvoju lozinku.

Najveća prednost HW walleta je što je ekran na kojem upisuješ kod i potvrđuješ slanje kripta potpuno odvojen od uređaja koji vrti aplikaciju. Tako da ne postoji program koji ti "screenshota" ili keylogga tvoje unose.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote