View Single Post
Staro 14.07.2017., 11:00   #87
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da, tako i ja razmisljam. Ali kad kazem na zlatno doba rudarenja sam mislio da su ljudi kad je povrat investicije bio 3 mjeseca ulazili bas kao sto se rudarilo zlato tamo negdje proslog stoljeca.

Svi su usli s nadom da ce zaraditi pare brzo jer je to tada bio trend. Ovo o cemu pises se slazem, treba rudariti valutu i cekati. A primjera radi, malo ko moze imat rigove koji trose sruje po 1000$ na mjesec, a ETH drzati, odnosno ne ga convertirati, koliki je to trosak onda? Taj trosak mnogi nisu racunali, jer su svi racunali da ce ETH izmajnat i odma prodat, pa tako i svi rade ili sam u zabludi?

A kad kazem da je zlatno doba proslo, mozda sam se krivo izrazio, bolji termin bi bio groznica rudarenja je prosla. Jer do 5.8 a mozda i kasnije cijeli ovaj sryptosustav je u neizvjesnosti. Najcrnji scenaiji su da ce sve otici kvragu. A najsvijetliji da se nista nece promjeniti i dacemo dalje nastaviti jako. Vjerojatno ce se dogoditi nesto izmedjo...

A za kraj o groznici rudarenja, pa vidimo kako sad oni koji su kupili rigove a moraju placat struju imaju problem. I sad mi je jasno zasto je ta struja toliko vazna. Oni koji imaju besplatno struju mogu bez problema drzat svoje valute i boli ih uvo, a oni koji moraju placat struju moraju mjesecno placat i strijepiti u neizvjesnosti... I svaki mjesec se placa ta struja kao rata za kredit, a mozda od svega toga nece biti nista...

Jel oce sad tko uloziti 100 000 kuna u rigov? Jel oce sad tko unajmiti kombi i ici po graficke u Francusku za 100 000 Eura?
Nece, znaci groznica rudarenja je prosla.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote