View Single Post
Staro 05.07.2018., 16:32   #231
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
prije 16 dana sam kupio asusov gaming laptop, znaci malo veca cifra u pitanju i naravno zahtjevam da je sve 100% na mjestu no nije pa vam evo copy paste sto sam im poslao


Citiraj:
Poštovani,

danas 20.06.2018. dostavljena mi je narudžba #285**** koja sadrži artikl tj laptop sa ovog linka.

https://www.ekupi.hr/Asus-ROG-Strix-...o-1314661.aspx

Nakon instalacije windowsa utvrdio sam par nedostataka zbog kojih smatram da ga treba reklamirati tj zamjeniti za ispravni. Na laptopu je instaliran i do kraja ažuriran Windows 10 Pro, instalirani su driveri sa službene stranice točno ovog modela te Google Chrome i ništa više,a problemi su sljedeći:

1. Laptop zuji/škripi/cvili te u prilogu šaljem video u kojem se čuje. Zvuk se pojavljuje često, pogotovo kod učitavanja windowsa ili bilo koje radnje osim u biosu te samo dok je na punjaču, kada je na bateriji tog zvuka nema. Znači mimo normalnog kvrckanja diska i zvuka ventilatora jos se čuje to cvilenje koje je uživo dosta glasno i jako iritantno i koje nikako ne bi smjelo postojati na laptopu ovog cjenovnog ranga.

2. Laptop inače dolazi sa 8GB radne memorije te jednim slobodnim utorom za nadogradnju memorije (bar je tako neko pravilo do sad bilo), no ovaj je došao sa memorijom u krivom utoru. Umjesto u utoru do kojeg se ne može doći bez raskopavanja cijelog laptopa i gubljenja jamstva ovdje je memorija (očito greškom) stavljena u utor koji se nalazi ispod "vrata" za laku nadogradnju memorije i ugradnje SSD-a (isto prilažem sliku), što znači da ukoliko bi (a planirao jesam) htio nadograditi RAM morao si odnesti u ovlašteni servis iako je proizvođač predvidio "vrata" da bi korisnik sam mogao ugraditi.

3. Procesor cijelo vrijeme radi na maksimalnom taktu tj varira između 3.8 i 4.1GHz iako se u task manageru vidi da nije pod opterećenjem i samim time su povećane temperature. Kada preko AIDA64 pokrenem stress test takt procesora pada na osnovnih 2.2Ghz sto nije normalno vec bi u stanju mirovanja trebao biti na tom taktu a pod opterećenjem na 4.1GHz. Pretpostavljam da je neka greška sa biosom no na stranici proizvođača nema novije verzije od već instalirane, a ni ne ROG forumu nisam naišao da se drugi korisnici žale na isti problem pa mislim da je nešto baš neispravno kod ovog primjerka.

Eto, to su problemi koje sam primjetio i nadam se brzom rješavanju reklamacijskog postupka.
prije nego nastavim da naglasim da je 3. problem do windowsa sto nisam znao kada sam pisao mail, moras staviti power mode na balanced inace ti drzi uvijek na max taktu..takoder jedan od debilnih problema koji nisam do sad nigdje vidio, windows update je azurirao i bios na noviju verziju nego je dostupna na sluzbenoj stranici i time i cvilenje zavojnice iz 1. tocke pogorsalo ali srecom se moze downgrade-at samo sto mi cudno da je moguce da windowsi azuriraju bios

no dobro, da predemo na stvar, iduci dan su mi odgovorili da su prosljedili mail dalje odgovarajucoj sluzbi, naravno to je bio cetvrtak a petak i ponedjeljak su neradni tako da sam odgovor tek dobio u iduci utorak da mi je odobrena zamjena te da im samo posaljem serijski broj...igrom slucaja pogodilo se da je kombi od hp-a bio u nasem selu pa su kroz sat vremena pokupili laptop, no onda je dva dana stajao u karlovcu i u cetvrtak dostavljen njima, u petak na moj upit od cetvrtka da zasto stoji u klc (mislio sam da je mozda zapeo jer mi nisu dali adresu koju da napisem na paket pa sam ostavio kako je bilo na orginal kutiji sa starim brojem za pracenje, rekoh mozda hp vise ne zna kud ide) su odgovorili da je stigao ko njih i da ne bi trebalo biti nikakvih odgadanja...jucer, znaci 5 dana kasnije dobijem mail opet na moj upit "sto je sad zapelo" da ce novi laptop biti poslan poslije petka, ono koji vrag, 16 dana nakon prve narudzbe ja nemam ni novce ni laptop i tek 8 dana nakon sto je vracen njima ce slati drugi...stoga da su napisali "Isporuka se očekuje od 6.7." sto lako moguce da nece ni tada poslati jer vidim na linku da odjednom laptop vise nije dostupan


Citiraj:
Autor komer Pregled postova
iako sam prekjucer zvao i rekao covjek koji se javio da se cudi kako to vec nije zamijenjeno..
tako i meni kad sam zvao, "a vec je trebalo biti, posalji upit na mail"
vacs je offline   Reply With Quote