View Single Post
Staro 29.01.2015., 17:56   #8
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Recimo, za pracenje potrosnje baterije si stavio 5 aplikacija, a bilo bi zgodno da si preporucio najbolju, jer sumnjam da su potrebne sve ili nekoliko njih.
Kod Gavernora bi bilo zgodno da si preporucio koji je najstedljiviji, kad se vec radi o stednji...
Preporučene aplikacije svaka ima drugačiju funkciju, odnosno svaka je za nešto drugo i pruža uvid u druge stvari. Ovo su najbolje aplikacije za ono što one rade i preporuka su onome koji treba nešto iz njihove domene rada.
Što se tiče governora, teško je reći uvijek koji je najbolji. Nisam htio sugerirati jer i svi ti governori nisu dostupni na svim kernelima. Osobno koristim Smartmax kad god mogu.

Citiraj:
Autor schetz Pregled postova
Prije svega, pohvale na ideji i trudu..

par dobronamjernih (u laganom neredu kako mi dođu u glavu ):

Za praćenje potrošnje, tj. da bi se uočili wakelocks itd, po meni sve počinje i završava s Betterbatterystats .
Na xda je free,community je odličan, i taman da se i ne nešto ne razumiješ lako je exportat log i dobit
info u temi.
Jep, slažem se. Dobra je aplikacija no kako dugo nije bilo updejta i nije mi najbolje radila stara verzija na Kitkatu/Lollipopu nisam ju uvrstio a nisam ju ni pratio. Sad kad si me podsjetio išao sam ju vidjeti i vidim da je napravio update čovjek. Isprobati ću ju i uvrstiti na popis.

Citiraj:
"Romovi uvijek utječu pozitivno na bateriju i o njima nije potrebno mnogo priče." - taj dio mi nije baš jasan na što
se točno misli. U kom smislu utječu uvijek pozitivno ? Jer nemaju bloat ? Problem je što postoji dosta ROM-ova
koji nabacuju "fičure" i negdje to ne utječe dobro ni na performanse ni na bateriju.Ovdje se korisnik isključivo štiti sam
pametnim odabirom (ili reflashom ako je već falio )
Misli se na na dobar ROM. Dobar ROM će uvijek dobro utjecati na bateriju, em što nema bloatwarea i što je ispeglan. ROM nije samo micanje bloatwarea već i "peglanje" sistemskih fileova.
Bitno je ono što si naveo kasnije u svome postu. Potrebno se informirati o ROMu normalno. Ima onih normalno koji nikako ne ciljaju ili nisu dobri za bateriju, no ovdje se nije mislilo na takve.
U posljednjih pet godina koliko koristim Android custom ROM mi je dao uvijek bolji vijek baterije.

Citiraj:
"Kerneli su slični romovima jer se možete igrati s njima."
- to mi jedino čudno zvuči, inače upute o undervolt/underclock kažu zapravo o čemu je riječ.
Što je čudno? Možeš flashat različite kernele a i ako si upućen poigrati se po samim fileovima kernela. Isto kao i s ROMom.

Citiraj:
Osim toga,neki kerneli generalno ciljaju na nešto (performanse/baterija) pa je u biti možda dosta pustiti na stock vrijednostima.
Kako gdje. Recimo na jačim mobovima, ovima kojima je CPU na 2,5-2,7 GHz. Posve je nepotrebno ostaviti na toliko. Uvijek režem na 1,5-1,7 GHz jer razlika u radu nema no na bateriji osjetim.


Ovo su samo moja iskustva/mišljenja koja sam dobio s korištenjem Androida. Nije namijenjeno da se uzima zdravo za gotovo, već samo eto, podijelio sam s ljudima iskustva.
Za one nezahtjevne je dovoljan samo onaj prvi dio jer milijun puta sam se sreo da je ljudima upaljen bluetooth, nfc i hrpa raznih stvari koje ni ne koriste.
Juice je offline   Reply With Quote