View Single Post
Staro 07.04.2009., 23:25   #136
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Protis Pregled postova
Pozdrav,

stvarno dugo nisam bio na forumu pa nisam vidio dok mi nije kolega spomenuo da je nesto procitao o Protisu. Sto se tice zakona mi ga se pridrzavamo, robu koja je kupljena na daljinu (znaci Vi narucite, mi posaljemo postom) imate prvao vratiti po zakonu bez obrazlozenja u roku 7 dana od primitka posiljke s tim da po članku 47. istog zakona morate pismeno raskinuti ugovor, takodjer troskove transporta i pregleda uredaja u ovlastenom servisu idu na trosak kupca (po clanku 48).


Bilo bi uredu da ovdje ili na stranicama date primjer u kakvom obliku prihvacate taj pismeni raskid ugovora ili mozda zelite koristivsi se pravom okrasti kupce?

Nevidim u clanku 48. o servisu i pregledu... mozda gledam krivo?


Članak 47.

(1) U slučaju raskida ugovora, potrošač je dužan o svom trošku vratiti proizvod trgovcu.

(2) Potrošač ne odgovora za štetu koju je trgovac pretrpio zbog raskida ugovora.

(3) Trgovac je dužan, u roku od 30 dana od dana primitka pisane obavijesti o raskidu, vratiti potrošaču cjelokupan iznos koji je potrošač do trenutka raskida platio na temelju ugovora.

Isključenje prava na raskid ugovora

Članak 48.

Osim ako stranke nisu drugačije ugovorile, potrošač nema pravo na raskid na temelju članka 44. i 45. ovoga Zakona ako se radi o:

– ugovoru o pružanju usluge, ako je pružanje usluge, uz izričit pristanak potrošača, započelo prije isteka roka u kojem je potrošač imao pravo tražiti raskid ugovora,

– ugovoru o prodaji proizvoda ili obavljanju usluge čija je cijena ovisna o fluktuacijama na financijskom tržištu,

– ugovoru o prodaji proizvoda izrađenog na temelju potrošačeve specifikacije, proizvoda izrađenog isključivo za potrošača ili proizvoda koji zbog svoje naravi ne može biti vraćen ili je podložan brzom propadanju,

– ugovoru o prodaji audio ili video zapisa te računalnih programa koje je potrošač otpakirao,

– ugovoru o prodaji novina, periodičnih publikacija i magazina,

– ugovoru o igrama na sreću.

Utjecaj raskida ugovora na odobreni zajam
Alfa_R je offline   Reply With Quote