Tema: Tv Tuner
View Single Post
Staro 26.08.2003., 08:41   #17
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Originally posted by gpremec
Nije rijec o kvaliteti proizvodnje, vec o redovnom servisu. Za japanski auto on je dva do tri puta skuplji nego za europski.
priznajem pogresku

Citiraj:
Zapravo, to ne govori nista.
Zapravo to govori puno, jer se dijelovi nekih autiju puno vise traze, pa samim time i dostizu puno vecu cijenu na hrvatskom trzistu, dok su na njmackom svi ti dijelovi prakticki besplatni, doslovce otpad.

Citiraj:
Ford Focus medju najpouzdanijim autima? Prvi glas o tome. Cak stovise, cuo sam od mnogih vlasnika Focusa da su imali nevjerovatne probleme s njima, bilo da su ih kupili u zagrebu ili u Njemackoj. Ugasi su u voznji, poludi elektronika, pucaju prednje poluosovine, mjenjac se zablokira u trecoj...
To najbolje pokazuje koliko pratis trziste automobila. ADACovo (za one koji neznaju to je something like Njemacki HAK, i ima ugled u svijetu auto-industrije) istrazivanje automobila od 3-4 godine starosti, koje su proveli prije cca godinu dana je pokazalo da je 92.3% Focusa bilo potpuno ispravno, bez ikakve greske. Priznajem, nisam pogledao koliki je bio taj postotak kod drugo plasiranog, mozda je bio 92.25%.
BTW, ja poznajem jednog vlasnika Focusa i on je ima problema sa getribom, ali tamo se pokazala velika usluznost Auto2000 i sve je rijeseno besplatno iako je autu istekla garancija. Kakve je to ADAC Focuse uzimao ne znam, ali njihova testiranja prihvaca cijeli svijet kao relevantna, pa mogu i ja.

Citiraj:
Tko uopce govori o djelovima? Npr. filter za prasinu je za europski auto upola jeftiniji nego za japanski, a promijene ti ga (i naplate) na svakom redovitom servisu. A to je samo jedna sitnica. Za primjer: Octavia i 323F imaju vrlo slicnu cijenu, ali je redoviti servis za 323F otprilike duplo skuplji. Nakon vec 50.000km racunica ide u korist Octavie, a sto je tek na 100.000km.
Istina, ali ne moras ici na one ne redovite Znam dve godine staru 206-icu koja je vec 4-5 puta bila na ne redovitom servisu, izmedju ostalog mu je otiso cilindar. Frendica morala popravljat novu Astru. Koliko je kostao popravak? Sitnica, 2000DEM, otislo putno racunalo. Koliko se to cesto Japancima dogadja? Vrlo malo.

BTW sad je frendov stari uzeo 166 2.4 JTD, zanima me koliko ce to cesto na servis, ipak je to Alfa.

Citiraj:
BTW, nije P.S.S. vec P.P.S.
Mea culpa
Elven je offline   Reply With Quote