Tema: Slusalice
View Single Post
Staro 29.04.2009., 22:28   #32
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Ja sam ti imao Grado SR60 i sad imam HD555. Grado ti ima cistu zvucnu sliku, izrazeni i detaljni visoki, dok HD555 daje vise topliji zvuk, vise detaljnosti, srednjih tonova i vise basa. HD555 su bolje zaokruzene slusalice, no ja vjerujem da ne bi mijenjao svoje SR60 da su udobnije. Kod duzeg nosenja HD555 pobjeduje. A ja sam bome znao da uopce ne palim z5500 i konstantno slusam preko hd555. HD555 su over-ear slusalice, dok su SR60 on-ear. HD555 imaju spuzvu i velike jastucice, dok kod sr60 bi trebalo nesto iskemijat da jastucici koji nasjedaju na usi ne postanu neudobni nakon nekog vremena.

Obje slusalice rade ok i mozda su najbolje sto mozes uzet za slusanje nepojacanog signala. Ja sam HD555 tjerao i preko iphona. Za te slusalice ce biti dovoljna i interna zvucna kartica no svakako nabavi neko aftermarket rjesenje, a ne spojit preko interne. Imas z2300, oni nemaju DAC i njima bi neki pravi x-fi bio dobar odabir.

Z2300 ti sam po sebi prosljeduje zvuk uz pojacavanje. Bolji ti je odabir spojit slusalice direktno na zvucnu. Smanjis broj kablova kroz koje prolazi signal. Najbolji odabir je neki vanjski DAC. Zvucna poput E-MU 0404 USB ili neki HIFI reciever.
Rain Man je offline   Reply With Quote