View Single Post
Staro 02.08.2016., 23:36   #1
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
FirstPersonShooter, WebGL, Websockets, PHP ili Node.JS ili nešto drugo za server

Pozz, evo pitanjce za iskusnije

Dakle radim na projektiću jednom, fps igra u WebGL-u(three.js) koja se igra iz browsera.
Planirao sam možda ubaciti i multiplayer i sad, kad bih počeo ne znam u čemu bi pisao server.

PHP znam dobro ali njegove performanse su lošije zbog interperetirane kompilacije
Node.js sam gledao prezentaciju nekih sat i pol i to je to šta znam o njemu, osnove osnova, ali JS znam dobro, no kako sam čitao JIT compilation je puno brži od IC.

Možda ima nešto treće, još bolje, možda C# ili Java server(iako javu znam najgore od svega navedenog, cak vjerojatno manje od Node.JS )

Što se tiče multiplayera, bilo bi vrlo jednostavno, Browser šalje trenutnu lokaciju preko websocketa i ako je opaljeno točku gdje je opaljeno(praktički vektor smjera).
Server dobiva podatke provjerava nalazi li se iko u tom pravcu, ako se nalazi instakill(za potrebe pojedostavljenja projekta zamislit ćemo da radimo sa superjakim prijenosnim laserima brzine svjetlosti )

Najviše sam zabrinut za latencije i sl, znam da se u "profi" igrama to rješava sa izračunom pretpostavke kretanja i sl, al to neću radit sigurno pa sad, ostat na PHP-u, ili nešto drugo?
OuttaControl je online   Reply With Quote