View Single Post
Staro 25.11.2015., 07:17   #22
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Koja krmača od grafičke... Neću ni pitati koliko košta
Kakav je taj vent? Jel drnda ili podnošljivo radi.
Iznenadilo me sto je kuciste (ovaj crni dio) u biti od nekog metala/legure/aluminija pa onda fino prenosi toplinu, mislio sam da je to plastika ali nije pa i pod rukom daje "premium" feel .
Kosta ono, jedna rijec koja bi to opisivala bi bila PREVISE ali za dobar dio te cijene kod nas je "skegro" zasluzan a ni konstantan rast tecaja dolara zadnjih 3 tjedna nije pomogo .

Do nekih 2500rpm je sasvim dobra/tiho, kad ode na 3000 rpm (ide do 5000) onda se vec cuje fino, na 3800 je kao mali helikoprercic u sobi ali sam postelao Afterburn da vrti ventove jace vec na 40C i ima manju temp radije nego da je tiho a vruce. To je ionako u radnoj sobi pa kad mi dop.. samo odem van, zatvorim vrata i ostavim da renda i grije sobu .
Uglavnom 90% kuce grijem nad drva a randu sobu grijem na grafe .

Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Ako se često koristi memorija, možda nije naodmet nabaciti kakve ježiće ili eventualno kompatibilan backplate.
Hmm, neznam sto podrazumjevas pod "cesto koristi"? Pa koristi se non stop naravno jer sve sto rendam treba ucitiait u VRAM (zato sam isao na 12GB jer 6GB mi je bilo na knap posto kad ucitma windowse na 3 monitora ode 450mb, ucitam scenu i sam LightWave pojede 1,5-2GB za openGL i texture ond aostane samo 4GB za rendanje (ako priej toga Pogasim Photoshiop i After eje rinac ei oni "rezerviraju" dio VRAMa) pa nemogu rendati vise od nekih 8-9k rezolucije kad se nakupi textura i treba dosta za frame buffer.
Sad sa 12GB+3*6GB (780-ke su mi 6GB) ostaje mi uvijek cistih 6GB za rendanje (posto render radi kao RAID tj. ne zbraja se VRAM nego najmanja kolicina *x broj kartica). Srecom ima mjesta oko nje u kucistu i gore ima jedan 14cm vent koji vuce topli zrak iznad grafe a ostale 3 grafe su razmaknute barem 1 slot od nje pa nebi trebalo biti nekih problema, osim toga EVG Akaze 3 godine warranty pa nek radi, nakon 2-2,5 godine ce ionako biti "prespora" .

Premda ovo sa jezevima sto kazes nebi bilo ni lose jer na vrhu ploce je pa mi nece smetati za ostale 3 grafe. Mogo bi to i potrazit. Pretpostavljam e-bay only tj. kod nas nema tako sto ?
BTW kao i na ovoj slici (http://proclockers.com/sites/default...an_X_SC_10.JPG) jedan VRAM chip je preljepljen ovom "warranty void" naljom pa je to malo debilno jer ispada da na 11 komada mogu naljepit hladnjake a na 12ti nemogu !!!! WTF .

Citiraj:
Autor darkydark Pregled postova
Zasluzujemo sliku u kanti!!!
Istina, nakon tolko muke oko nabave, budem ispravio tu gresku danas i poslikao posteno, izenenadjujuce je mala naspram 780 STRIxova .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB

Zadnje izmijenjeno od: Lewis. 25.11.2015. u 07:31.
Lewis je offline   Reply With Quote