View Single Post
Staro 14.06.2019., 20:37   #7
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
čudno da nije nitko ovo komentirao, ali peltier je "opak" način hlađenja i njegova hibridna suradnja sa nekakvim water loop-om je vrlo zanimljiva ideja te pojava.

svaka čast
Jbg, znas kako ide, danasnja mladez nema vremena uz fortnajt i rgb gayming za ovakvo nesto.. moramo se mi dinosauri zabavljat s time

Citiraj:
Autor syss Pregled postova
sam peltier je bio ono u ono doba ako se dobro sjećam oko 300w sposoban, ali to je bilo rano prilično, a i sam TDP tada je bio smiješan tak da mi je baš drago da se to ponovno budi jer zvuči obečavajuće
sad ima i TEC1-19940 koji roka teoretskih 627W

Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
imas nekih kalkulacija koliko W mislis instalirati?

Trenutno ne, no kontroler dizajniram za sto je veci moguci load, posto je to dio projekta sastrane i planira se pustit u proizvodnju/prodaju ( buck konverter verzija ).

Uzet su svakako hrpu senzora, radijatora, sondi, dummy-loada i mjerit/testirat stvari pojedinacno ( znam, sve je to proracunato i u teoriji se zna kako i sta, no volim napravit svoj research )

No ovdje sam racunao nekih 150W - 200W loada da bi bilo cisto ok za dT od 30tak celsijusa, peltieri su teoretskih Qmax 250W s time da racunam oko 50% loada ugrubo (125W) po peltieru, sto znaci za ciljanih 30c razlike izmedju tople i hladne strane skalamerija ce u ambijent ispumpavat oko 750W ( s potrosnjom od oko 500W )

Zadnje izmijenjeno od: Perestrojka. 20.06.2019. u 14:12.
Perestrojka je offline   Reply With Quote