View Single Post
Staro 12.03.2018., 11:05   #6
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
Citiraj:
Autor Deathwish Pregled postova
OCZ vector 480 GB je disk.

Komp zaštekao kod kopiranja fileova s moba na disk, resetirao sam komp i javilo da nema boot device.

-Vecinu vremena se disk ne pojavi u biosu, ponekad da no i dalje mu nemogu pristupiti.
-promijenio sam i kablove i napajanja za disk, no luck, druga 3 diska u kompu rade svi ok
-probao sam i sa usb 3.0 i usb 2.0 vanjskim kučištima, disk se ponekad pojavi no opet mu nemogu pristupiti. Probao sa disk managment i command promptom, ista stvar, beskonacni hold

Koliko sam po netu citao nema spasa za disk, ako netko ima neku ideju kako bi mozda mogao spasit neke podatke, otvoren sam za prijedloge
Nista novo za stare OCZ SSD-e, krepavali su tolko puno da je OCZ kao firma propo (kupila ih Toshiba), ako ga uspijes dobit u BIOS-u probaj flashat FW...

Inace problem je u SandForce kontroleru, problem su imali i drugi proizvodjaci, al OCZ je izgleda najvise fasovo :/

Imas one cake da ga spojis samo na power, bez data pa ga nako 20ak min odstekas i ponovo pristekas, al onak "na zivo"... napravis mu tzv. power circle.

Ja sam svojevremeno izgubio par sati na jednom OCZ, bez uspjeha al probaj, nist ne kosta

Pogledaj ovdje vise:
http://forums.crucial.com/t5/Crucial...tem/ta-p/65215
nathan.fake je offline   Reply With Quote