View Single Post
Staro 27.06.2022., 18:33   #401
kiki_vg
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: .
Postovi: 80
Citiraj:
Autor bacelj Pregled postova
Naime, trebam GPS navigaciju, tj tracker za sluzbeni kombi. Trenutno se radi o jednom vozilu. trazim neku jeftinu soluciju gdje bih ja mogao vidjeti ako netko koristi vozilo kad ne bi trebao. Gledao sam nekakav tracker na supergoldy'u i na smartkupovina. Oba uređaja trebaju sim karticu i koliko sam skuzio, aktiviraju se na slanje sms-a ili na poziv te sim kartice.

Mene zanima ima li itko tko ima iskustva s tim, te kakve su mi opcije sto se tice operatera (mjesecno kn)?
Sa dva slična takva trackera sam se susreo, sa Aliexpressa naručeno. Prvi je bio GT06 - 20$, i dobro je radio upočetku, no počeo se čudno ponašat i nije više radio kako treba.
Drugi je Tk103b - 30$, i evo već treću godinu još uvijek OK radi.

Kako je prethodno odgovoreno, sve postavke namještaš slanjem SMSa. Npr. za Apn:
apn123456 internet.ht.hr
i javi ti
apn OK!

Itd...

Možeš namjestiti da reagira samo na memoriran broj ili nekoliko njih.
Te imaš kontinuirano automatsko praćenje i tu biraš u kojem razdoblju i koliko puta da javi lokaciju.
Prekoračenje brzine, kao i da ti na memorijsku karticu sprema dnevnik putovanja (u kojem razdoblju i koliko puta). Možeš namjestiti kad se vozilo upali da te obavijesti odmah, kao i ukoliko vozilo izađe izvan definiranog područja.
Kinezi su nudili i neki svoj sajt za live praćenje no nisam isprobavao to.

Da, za trenutnu lokaciju aktiviraš pozivom na broj u trackeru, tracker ti prekine poziv i pošalje ti SMS, sa informacijama:
Koordinate, brzina, datum, i google maps link trenutne lokacije.

Nije namješten da koristi internet promet, već samo SMS, tako da ti ne mogu reći koliko troši prometa. A SMS, znaš cijenu ovisno o operateru ili ako aktiviraš neki paket, i uračunaš okvirno koliko često ti javlja lokaciju i upozorenja na koja se odlučiš.

Ukratko što se sjetio 😊
kiki_vg je offline   Reply With Quote