View Single Post
Staro 20.11.2019., 08:23   #1359
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Nixis imam ovaj 29" za koji pitaš godinu/dvije dana, ne znam više i skroz sam zadovoljan. LG radi odlične panele uloženo/dobiveno, tak da sam nakon ovog monitora kupio za doma još dva LG TV-a

Znači za tih 1500 kn( kad je na akciji) dobiješ dobar IPS panel, nikakav glow nisam primjetio niti nepravilno probijanje pozadinskog svjetla. Konstrulkcija je čvrsta i oku ugodna, upravljanje "gljivom" kao na gamepadu je izvrsno i postao je njihov zaštitni znak, dobio isto i na televizorima. Ugrađeni zvučnici su šrot ali opet bolji nego na drugim monitorima takve cijene i za neku težu silu mogu poslužiti. DP kabel ne dobiješ u pakiranju, trebao bi ga kupiti da iskoristiš freesync ako imaš nvidiju, koji radi bez problema na nvidiji, bez bugova.
UW je za igre fenomanalna stvar, naravno i za filmove, za serije je sranje! Slika bu ti prermala, razvučenih 23". PPI je odličan nešto oštriji od 24" full hd. Otvaraš dva prozoira ak nekaj delaš u windowsima, zgodna stvar...npr je si otvorim jubito na jednoj polovici a na drugoj surfam.
Mane su kaj i dalje znaju izaći neki konzolaški portovi bez 21:9 podrške, rijetko alio znaju. Onda to malo ručno podesiš u konfiguracijskoj fajli iz igre, ima uvijek uputa po netu. Također kao što sam rekao gledanje serija tj. 16:9 sadržaja sa sa crnim crtama sa strane, tada je ta slika jednostavno pre mala. Meni je super jer ga koristim u kombinaciji sa 4K TV-om koji mi je za serije i konzolaške portove koji nemju dobru 21:9 podršku, ili općenito za igranje iz kreveta što mi je sve draže i draže svih naslova.
Dobra strana mu je i rezolucija 2056x1080 što je 33% zahtjevnije od klasičnog full HD-a, i to u kombinaciji sa 75 hz-a nije problem za današnje osrednje grafe, tu je freesync za najzahtjevnije igre poput RDR II ako je frame rate niži od tih 75 fpsa.
34" bi ti bio sigurno bolji, poglavito zbog visine monitora ali ili ima puno niži PPI ako je 1080 ili puno zahtjevniju rezoluciju ako je 1440p pa ti treba i poštenija grafa za ugodno igranje, npr. RX 5700XT.

21:9 u odnosu na 16:9 je nebo i zemlja u igrama, druga dimenzija

Zadnje izmijenjeno od: Mladenxy. 20.11.2019. u 08:28.
Mladenxy je online   Reply With Quote