View Single Post
Staro 25.10.2017., 10:22   #624
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Koliko je to vodeno glasno? U usporedbi s zračnim?
Btw. super setup.
Ovako, ja sam spojio pumpu na CPU konektor i tu je trenutno na nekih 3800 okretaja. Ako stavim uho na 20 cm od pumpe, čuje se. Ako se zaklopi stranica ne čuje se pumpa.
Ako je staviš na full tj nekih 5000 okretaja, onda se malo čuje preko zaklopljene stranice.
Freezer 360 dolazi sa 6 ventova i dok su u pogonu, svih 6 se i na najmanjim okretajima (5V) lagano čuju, ali nije pretjerano. Na full 12V je uragan i onda se čuje dobro

Recimo dok je tihi setup, pumpa na 3000 okretaja, i ventilatori na 5V, komp je vrlo tih i jako se malo čuje. Dok sam imao Noctuu NH-D15 i ventove na minimum (cca 400 okretaja) komp se nije čuo. Grafa je u polupasivnom modu bila kao i napajanje. tako da je komp bio nečujan.
S ovim se lagano čuje ali osobno meni nije nepodnošljivo i prihvatljivo mi je.

Naspram Corsair H100i i H110 je ovo preporod i puno je tiše hlađenje. Corsair mi je bio jako glasan i osim kaj je lijepo izgledao, drugo me na njemu nista nije privlacilo.

Što se tiče usporedbe s NH-D15, Razlika (na minimum oba hladnjaka) je u idleu 3-4 stupnja, dok je load 7-9 stupnjeva, zavisno o jezgri.
Ali napredak je definitivno vidljiv. Na maximumu se dobije stupanj ili 2 za freezera ali je onda buka na oba nepodnošljiva. Freezer buči jače

Sad, ovo što kolega kaže za BeQuiet, ne znam, nisam ga koristio tako da ne mogu o njemu govoriti, ali meni je pumpa na Freezeru i na srednjim okretajima vrlo tiha i preko stranice nečujna. Ventovi na radijatoru su ti koji su problem. Ipak je 6 komada i moraju se čuti.
alengrosevic je offline   Reply With Quote