View Single Post
Staro 23.01.2008., 22:42   #63
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
Evo vidim jednu zanimljivu temu i da neke svoje mudrosti podijelim sa vama. O tome vecina ljudi tu prica o nekoj video obradi a sad da vam kazem kako stoji sa video obradom npr virtual dub ocan q6600 na 3.2 ghz nemoze cijelog iskoristiti nego 75% ali odvrti posao oko 3 puta brze nego bivsi 4600+..... npr ja sam uzeo quad iz prostog razloga sto stalno skidam nekaj sa tv.a preko tv kartice i direktno kodiram u divx a onda bi se i igrao i tu quad dolazi do izrazaja oko 90% zauzeca jezgri. Multitasking koji nikad nije bio spomenut na ovom forumu....
i mislim da ce sad dolazit sve vise aplikacija koje ce podrzavat q6600 tako je bilo i sa dualcorom mnogo vremena je jedna jezgra bila neiskoristena i onda odjednom sve podrzava dualcore...

po pitanju igara da nesto kazem one jedva zauzmu 33% procesora jedino World in conflict zauzme dobrih 60%

P.S. ni jednom nisam izvrtio 3d cmark niti super Pi jer me ne zanimaju ti testovi nego stvarni testovi koliko se meni ubrza proces kodiranja ili koliko mogu procesa obavljat istovremeno....

Da budem iskren jedva cekam da dode neki bolji program za x264 kodiranje da isprobam quad do sada su samo neke skriptice tj rascjepkani programi koji me iritiraju.....

A sad koliko ce ti se igrica brze okretat pri 3.5ghz i 4.0ghz hmm mislim da ce ici jednako jer ce te graficka prije zaklat...
jurbAs je offline   Reply With Quote