View Single Post
Staro 13.10.2012., 20:12   #50
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Kod mene na Z77-V ima opcija u biosu pod System agent .. gdje se moze pridruzit do 1024mb memorije. Tak da je to vjerojatno kresanje LX modela u pitanju..
Po meni to nije neki razlog da bi morao kupit graficku jer sa 300 ili 1000 nije neka razlika u perf. Ionak nema snage za postavke koje ce zauzet tak puno memorije. Nece ti to nista pomoc.
Hoce, tu i je problem sto mi u openGLu od LWa uopce nemoze prikazati scenu(ostane visit u zraku beskonacno) . Ista takva masina sa P67 matincnom i obicnom Nvidion GT430 sa 1GB prikaze je bez problema. Ovako nemogu ucitati scenu tj pokrenuti setup za rendanje jer nemogu dobit openGL refresh/menue niti ista posto napuni GFX RAM i vjerjatno zaglavi u endless loop pšokusavajuci punit/praznit (vidim da CPU bud ena 0% occupy a stoji not repsonding). Sad rendam preko network kontrolera i to sljaka (je rnema GUIa nego je BAT/CLI) samo neki put duze traje network setup i prebacivanje kompletne scene na UNC path (1.5GB fielova/textura) nego otovoriti LW na drugom kompu i stavit da renda u rikverc (jedna renda od 1 do 300 a drugo 300 do 1 pa kad se sretnu animacija je gotova ). Znaci nije mi do performanis smao je problem u texturama z aOGL koje moraju stat u grafu da bi se prikazale u OGLu . dodus emogoa bi mozda snimit scenu sa bounding box prikazom i pogasit sv eu vezi openGl textura ali to mi je tlaka jer se snima sa scenom pa ce mi se i na wokrsataionu tako otvarat .

Sama scena treba 15GB Rama i ocito vise od 300MB grafickog rama zbog puno textura. Jednostavniej scene rade normalno tako da nije ni do Lwa ni do kompa jer je prazan/frizak install (Samo windowsi, Dongle dirveri i LW).

BTW nisam vidio tu opciju u BIOSu (UEFI) ali budem pogledao ponovo, znam da sam vidio iGPU boost Enable/disable i to je to sto sam imao od opcija za grafu .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB

Zadnje izmijenjeno od: Lewis. 13.10.2012. u 20:20.
Lewis je offline   Reply With Quote