View Single Post
Staro 24.08.2011., 00:33   #795
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor AMD Pregled postova
Vidim da pojedinci pišu sve i svašta, a neki i teške gluposti pa nebi bilo zgorega da si proočitaju Zakon o sigurnosti prometa na cestama, Zakon o prijevozu opasnih tvari Vam netreba, ali Vam treba Prekršajni zakon, Zakon o policijskim poslovima i ovlastima, Zakon o policiji Vam netreba, ali si pročitajte Zakon o obveznim osiguranjima u prometu i Kazneni zakon RH i Zakon o kaznenom postupku. Nije na odmet da si neki mlađi pojedinci pročitaju i Zakon o sudovima za mladež.

Svi ovi boldani zakoni se međusobno vežu u prometnim prekršajima i kaznenim djelima u prometu.

Neznam više tko je napisao da je zaustavljen, da nije bio vezan, prejak auto i neznam ti šta.
Policajac ga je pitao da li ima novaca za platit i rekao je da nema, i tu je stvar riješena. Kao da si došao u dućan, htio kupiti tenisice, nemaš para i veliš trgovcu daj mi to napiši na papir, pa znaš kakve tenisice hočeš, isto tako znaš koji si prekršaj napravio.
Ako ti nije jasno uzmeš narodne novine i pročitaš zakon, ako ti se ne čita ili neznam šta uzmeš odvjetnika.
Uglavnom da ne filizofiram. Dobiješ riješenje sa uplatnicama doma na koje imaš pravo žalbe i ideš na redovni sudski postupak gdje te sudac može osloboditi, ali i povisiti kaznu. Zastara se više nemože izvući. Nekad bilo, isto kao i neplačanje kazne. Ako se ne plati šalje se na poreznu upravu i kad se treba dobiti povrat poreza dobije se ćuna.
Ja znam valjda xy studenta koji kupe uredno 5 i vise kazni godisnje i ni jednom nisu naplatili. Ovaj cak jedan radi preko SCa i uredno dize preko 50 000 godisnje i cak dobi uredno povrat poreza. Mislim ne pricam gluposti, bas ono provjereno znam. Hipotetski recimo da ce netko od njih jos tih manje od 4 godine imati status studenta i nece raditi za stalno - zakon na zalost ili srecu kako ko gleda na to nije reguliran. Moze ga se strpat u zatvor - ali nije da bas znam slucajeva zbog 20 prek ogranicenja da je zavrstio u buksi. Ne vjerujem da zakonodavcu to do sada nije palo na pamet? Di je caka?
Fleks je offline   Reply With Quote