View Single Post
Staro 29.06.2019., 01:01   #226
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Moram pogledati taj zadnji video. No mislim da je tu situacija jednostavna - imat će svojih 20-30% tržišta u svakom slučaju, dijelili ih đabe ili gulili kao nvidija. Očito misle da im se ovo drugo najviše isplati, jer su u prošlosti probali svašta i nije im se isplatilo... Mislim i da ih je nvidija potakla tj. da su u price fixing aranžmanu tj. kartelu (bili i ostali)

Jednostavno na gpu polju ne mogu parirati nvidiji - bilo po pitanju top performansi, potrošnji tj. efikasnosti (pri tom ne mislim na Miletov račun jer je to non issue, nego na tdp headroom za napraviti najjaču gpu, najjaču da se hrani iz pci-e slota i sl. stvari), te najvažnije - mindshare/marketing...

Evo kad se sjetim kad su zadnji put parirali top nvidia gpu (980ti i titan x) - Fury X - kakva je to pljuvačina po toj gpu bila to je strašno. OK iako u prosjeku nije možda bila brža od AiB modela, bila je konkurentna, "trading blows" sa referentnom 980ti na stocku, dok su se 980ti grijale kao lude, ova je imala AiO za stock cooler, jedna od najhladnijih gpu, mala, kompaktna. Čak je memorija bila konkurentna, jer iako se radilo o 4gb hbm vs 6gb ddr5, fury x je na većim rezolucijama 1440p i 4K odnos vukla na svoju stranu zbog bandwidtha. I pljuvačina na tu gpu kao da je zadnje smeće, jer su valjda neki očekivali da će najjaču nvidia gpu prebacit bar za 20%... Isto i 290X vs 780ti (na kraju ova ispala i bolja), pljuvačina po istoj zbog nekakvog stock coolera... Sad se kao oni moraju tu truditi praviti 600mm2 čipove, gratis AiO coolere i sl. radi čega? Ma boli ih kifla za taj segment

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 29.06.2019. u 01:08.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote