View Single Post
Staro 14.09.2017., 00:43   #2956
tole_
Casual Racist
Moj komp
 
tole_'s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Sneed's feed and seed (formerly Chuck's)
Postovi: 418
Citiraj:
Autor markecSMB Pregled postova
Lik je prodavač govna jedan od najžešćih.
Bez obzira šta mislili o liku mora mu se odat priznanje što je prepoznao kako na vojsci AMD zelota pobrati paru. Osobno sam pogledao samo jedan njegov video i zasitio ga se za cijeli život.

Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Ma nije uopće riječ o tome. Cijene gtx 1080 su super s obzirom na situaciju. Riječ je o tome kako su se midrange čipovi od 200-300mm2 počeli furati kao high end po 6000+ kn u početku, a realno su treći odnosno četvrti po snazi
Ne gleda se veličina ili naziv čipa več performanse kartice i kako se ona može cjenovno pozicionirati na tržištu. Mislim ispada da je problem što je npr. GTX680 koštala $500, a zaboravlja se da je u to vrijeme lošija HD7970 koštala $550. Šta je 680 trebala koštati $250 samo zato što je prethodna kartica bazirana na Gx104/114 (560Ti) čipu koštala toliko? Dobro ti je kolega Nonesovile odgovorio.

Citiraj:
Normalno da je gtx 680 bila samo 16% ili koliko već jača od gtx 580, umjesto dotadašnjih 70-130% povećanja po generaciji, kad je to midrange čip od 200 i kusur mm2 i 2gb, a na toj kepler arhitekturi su jače prva titanka, gtx 780 i 780Ti (koje su čuvali za kasnije kad se ovo izmuze).
Keplera nisu čuvali niti muzli. S Keplerom su imali sreće što je hd7970 izašla s konzervativnim taktovima i što je AMD usrao launch drivere za istu. U protivnom bi nvidia pušila bar godinu dana u high endu. A pušila bi jer GK110 (s razlogom je druga znamenka 1, a ne 0 kako je to inače običaj) zbog problema u proizvodnji nije bio spreman do 8.mj 2012., a i tada je sve što su proizveli išlo u Titan super računalo. Nakon 2-3mj. počeli su prodavat prve Tesle, da bi tek nakon što su zadovoljili ova visoko profitabilna tržišta u 2. mj. 2013. izbacili prvog Titana, te GTX780 koji mjesec kasnije. Ili su trebali prvo odma GTX780 izbacit, a ovi u Oak Ridgeu nek sjede skrštenih ruku?

Citiraj:
Problem je što su to mediji i kupci počeli pozdravljati (za razliku od prije) pa to i funkcionira. Pa se sad klanjamo cijeni od 4500kn za gtx 1080, iako je odmah možda trebala ići za ispod 4 soma, te opadati s vremenom.
Od prije? Kada prije? Zašto bi gtx1080 išla za manje od 4 soma ako se odlično prodaje za 5? Nvidia je kao i svaka druga firma tu da zaradi. Nitko nema pištolj prislonjen uz glavu i sam odlučuje kako i šta sa svojim novcima. Ako je netko ovca onda ga treba i ostrić s vremena na vrijeme.

Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Čitam već godinama da Nvidija održava ATI na životu zbog nekakvih regulativa vezanih uz monopol.
Jel mi može tko to objasnit? Što bi se desilo s Nevidijom da RTG stavi ključ u bravu?
Nekako sumnjam da ovdje ima vrsnih poznavatelja američkog pravnog sustava, tako da sve što čitaš je rekla-kazala manje više. Ja ti mogu samo reći da meni nije logično da se kažnjava firmu koja zdravo posluje samo radi nesposobnosti konkurencije. Da je nvidia nepoštenim radnjama došla u poziciju da izgura AMD s tržišta, onda bi vjerojatno i podlijegali nekakvim sankcijama. Pretopstavljam da bi npr. dumping cijena kakav kolega gore zagovara bio veliki no-no. Čisto da vas podsjetim kako su nvidia i AMD već jednom tuženi radi namještanja cijena.


Nevezano za ovo. Šuška se o GTX1070Ti . Navodno se radi o GP104 čipu s 2304 CC. Ima logike jer su GTX1070 baš gadno srezali. Vega56 je očito brža, iako obje trenutno imaju nebulozne cijene. Stoga, iako ne piše o kojoj memoriji se radi, pretpostavljam da je u pitanju GDDR5x jer a) moglo bi zafaliti propusnosti (iako bi 9GHz GDDR5 trebao biti dovoljan) i b) kartica bi bila loša za majnanje ETH što bi omogućilo normalnije cijene za gamere. Ak bu GDDR5 onda ništa, iako je i to realno jer bi s 2304CC+G5x došla jako blizu gtx1080.
__________________
Why did the console peasant cross the road?
To render the buildings on the other side!
tole_ je offline   Reply With Quote