View Single Post
Staro 08.11.2018., 13:52   #9
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Aha a to si provjerio ili laprdas jer ti mislis da bi tako trebalo biti? I na Amazonu mozes kupiti Windows key za par dolara na business account, a znamo tko je Amazon. Ne znaci da vrijedi ista za inspekciju. A ako ne vrijedi za inspekciju, a ne vrijedi, onda nije bitno mozes li odbiti PDV ili kosta li par dolara ili je besplatno.

Ne da sam provjerio nego prije dvije godine kupio i dobio uredan račun i reinstalirao par puta i imao MS podršku i sve je bilo OK od strane Microsofta.


Tražio sam da provjere Key i znali su čak i tko je bio prvi vlasnik i nije bilo nikakve primjedbe na ključeve jer je sve legalno i po zakonu jer im je to tako dosudio EU sud.


Dapače imam tri ključa dva puta za windowse i jednom sa MS office i sve je uredu od strane Microsofta i to ne jednom provjereno i uredno mi daju podršku kada nazovem.


Na legalnom računu piše EURI od tvrtke koja je prodala kao i svi njihovi podaci, također je navedena i cijena i odbijen je PDV i navedeni su KEY za softver koji je kupljen.


Inspekcija ako joj nešto nije jasno neka provjeri račun, registraciju prodavača, ključ kod Microsofta i ako nešto nije u redu onda neka ganja one koji nešo krivo rade ja kao kupac sam sa moje strane učinio sve što sam morao a to je kupio sam od legalne tvrtke na legalan način i uz legalan račun, provjerio Key kod Microsofta i uredno registrirao i legalno instalirao na 1 računalo kako to stoji u licenci, tako da ako nešto nije u redu neka istražuju ja i moja tvrtka s time nemao više ništa.


Sada se spremam nabaviti još jednom win 10 i MS office 2019 za ukupno 12 EUR naravno uz uredan račun na kojem su svi potrebni podaci i nemam straha da je nešto protuzakonito. Visinu cijene na slobodnom tržištu nisam dužan provjeravati jer je to stvar inspekcija a ne mene niti moje tvrtke, ja moram sa moje strane obaviti ono što moram a to je provjeriti dali je key u redu kod Microsofta i imati uredan legalan račun i mogu instalirati samo u skladu s pravilma koje dopušta licenca odnosno Key.


Ja i moja tvtka time ne kršimo niti jedan zakonski propis, a na inspektorima je da na osovu dokumentacije provjere dali je sve legalno i uskladu sa zakonom, ako nešto nije u redu onda znaju gdje trebaju dalje istraživati, nikako kod mene i u moj tvrtki.

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 08.11.2018. u 14:01.
sakomako je offline   Reply With Quote