View Single Post
Staro 13.10.2008., 12:29   #18
-Pb4uDiE-
Dr. Hardware
Moj komp
 
-Pb4uDiE-'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
Citiraj:
Autor smw Pregled postova
wtf
ja imam AMI koji izgleda ko AWARD ???!?!
i btw sta znaci beskonacni beep. znaci nema nikakvis stanki samo beeee....eeee...

i uvijek kad upalim komp beep-1sec-beep.
to bi znacilo da nes ne valja al upali se(nakon 32672 bsoda)
Svaki "zdravi komp" bi treabao imati jedan beep, prije posta što označava uspješni boot biosa.

Citiraj:
Autor Dunjy82 Pregled postova
Ja imam 3 kratka bipa, ali s vremenskim razlikama od valjda pola minute...damn.... kaj to onda spada u 3 bipa, ili u jedan koji se ponavlja nakon nekog vremena? =D
po mojem iskustvu to bi značilo da komp pokušava bootat bios ali ne uspjeva pa pokušava povući postavke iz drugog biosa što također ne uspijeva pa se nakon nekog vremena restarta i ponovi proces još 2 puta nakon toga se ili gasi ili ostane u idle-u dok na nekim pločama to vrti neprekidno dok ne ugasiš komp (problem dosta čest na x48 pločama pogotovo gigabyte). Ako ti je cijelo vrijeme na monitoru samo crni ekran nema spasa osim ako imaš Asus ploču 975 Deluxe ili 965 Deluxe dok sve novije asusice (P35 nadalje) imaju smart bios update koji funkcionira na način da na usb stick staviš bios file i stick pikneš u prvi usb (krajnje gornji lijevi na backpannelu). Ako ni to ne prolazi ploču na servis (ako je pod garancijom ili u smeće). Makar ako imaš onaj stariji bios koji se da vadit i još jednu ploču sa takvim biosom onda ga možes prevarit pa updateat svoj bios na drugoj ploči (za detaljne upute ako negog zanima možete me PM-at.
__________________
Besmisleno je stajati ako možeš sjediti, a glupo je stajati ako možeš ležati.

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 13.10.2008. u 12:58.
-Pb4uDiE- je offline   Reply With Quote