View Single Post
Staro 29.03.2011., 13:33   #68
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Glede CPU-a nemoraš uopće razmišljati o nekoj nadogradnji jer će te dosta dugo vjerno služiti, a svejedno nemožeš pratiti tu dinamiku izlaženja hardwera glede CPU/MBO pa i grafike.Intel se bolje clocka to definitivno ali razmisli o stvarnim potrebama toga, osim poneka egzibicija glede kojekakvih benchmarka i sl.(naravno sve te clockerske šeme poprilično koštaju i skupe su, a za one plićeg đepa ostaje AMD odličan izbor).
Sa default colerom možeš bez problema dići Phenom na 3.6GHz(inaće dosta su glasni) za više ti je potrebno bolje hlađenje.S Intelom nemam iskustva dokle može ići sa default colerom.Da imam novaca išao bi definitivno na Intel CPU koji je predložen samo bolju MBO i naravno bolji cooler, jer tu nevrijedi baš šparanje cca 200-300kn.Dakle da rezimiramo ukoliko se kupuje Intel i nemora se razmišljati o par stoja krznaša onda DA, ali ukoliko se mora šparati na ijednoj komponenti kako bi se nešto skompletiralo i da bude "ja imam Intel" onda definitivna opcija je AMD.

Uvijek treba uzeti bolju grafiku i naravno dobar CPU koji to može sve tjerati i uvijek je jeftinije uzeti jači CPU nego mijenjati grafičku barem ja tako razmišljam i zato bi išao na AMD kombinaciju i imao sam sve to što je u njoj predloženo i iz iskustva mogu reći da je super sve radilo na 22" monitoru u rezi 160x1050 igre sve na max. i jednostavno leti.(6950 1GB i Phenom 975BE koji je malo jaći od navedenog Phenoma).
ECHO je offline   Reply With Quote