View Single Post
Staro 13.08.2015., 14:20   #1063
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor Rigzrk Pregled postova
Pozdrav.
Tražim DDR2 ram memoriju za matičnu i na njuškalu neki oglasi koji navode da je RAM pločica samo za AMD ili INTEL procesore. Potražio sam po netu objašnjenje, i došao do zaključka da to nema veze kakav je procesor, nego da li matična prihvaća XMP za intel ili EPP za AMD ram konfiguraciju. Znači da ako matična prihvaća XMP profil (intel), a mi stavimo ram koji je konfiguriran za EPP (amd), da onda računalo neće raditi ili da će raditi ali sporije, i da ćemo morati ručno u postavkama biosa konfigurirati (ako matična to dopušta) ram memoriju.
U pitanju je matična: Intel DP43TF

Zanima me da li to ima ikakvoga smisla, jer dosad nisam imao nikakve probleme sa ramovima, sve je uvijek radilo kako spada i nikad nisam obraćao pozornost na to.

sad ovaj dio da će računalo raditi sporije (primjetno sporije) treba uzeti s određenom dozom rezerve (jer obično se razlika vidi u sintetičkim testovima, ne i u RL slučajevima, gdje količina memorije pobjeđuje takt, latencije i ostale drkaleme).. u svakom slučaju točan ti je dio o xmp profilima, no ako ne clockaš i ne radiš slične stvari to te ne treba uopće dirati..

veći ti je problem kompatibilnost ako kombiniraš rame raznih proizvođača, no i tad u velikoj većini slučajeva nećeš imati problema
John Creasy je offline   Reply With Quote