View Single Post
Staro 19.11.2015., 17:22   #1760
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor Logicus Pregled postova
3.33 je stock frekvencija za E8600, najbrži C2D.



Evo, klokao sam ga iz BIOS-a maloprije. Digao sam FSB na 400, zaključao PCI-e, DDR i ostalo na standardnim taktovima da ne ruši sistem.

Proc radi na full opterećenju na Prime95 do 89 stupnjeva maks trenutne temperature, prosječna negdje 74-75 sa stock coolerom na okruglo 4 GHz.

Ni trun nestabilnosti, primjetim da komp leti u odnosu na prije, doslovno.

Testirao sa Prime 95 prvo na voltaži 1.28, pao na drugom testu nakon 5 minuta u sitno nešto. Digao vcore na 1.33, temperature narasle ma ako za 1'C, prošao sve testove. Jedino je temperatura malo viša, u Prime95.

U igrama doduše, ne prelazi 71-72.

Sutra idem po novi hladnjak, mislim uzeti ovi LC Power. Od dosta ljudi sam čuo da je OK, pa ću probati s njim da vidimo koliko će ići na P5NT WS ploči.

Javim vam rezultate sutra
Ne isplati ti se kupovat bolji hladnjak za tu relikviju.
Imas danas g1820 za 200-250kn,pa cak i phenoma II quadova za 300kn,dodas jos za plocu 300kn,i imas solidnu masinu.Za tu svoju plocu ,proc i memu mozes izvuci da pokrijes proc i ddr3 memu,koja je sad bagatela.Prakticki,jedina investicija ti je ploca za parsto kuna,i imas platformu na koju danas sutra samo stavis jaci proc.
A ovaj 8600 je i na 4ghz duplo sporiji od tog jeftilena g1820,ako ne i triput.
Moj savjet,nemoj se s time zezat,jedino ako ti se ne mijenja,onda je to druga stvar.
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote