View Single Post
Staro 03.09.2013., 20:31   #6079
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Kruške i jabuke. Radi se o "modificiranom linuxu". Android je isto Open kao i prvog dana. Nemoj mi pričati o "većini korisnika", ja govorim o nečemu što mnogi ne razumiju a to je da postoji VELIKA razlika između Google Nexus, Samsung Galaxy uređaja i Androida kao OS-a. Isto tako, upravo zbog razloga koje si naveo će UVIJEK postojati treća firma koja će izdati uređaj koji je skroz otključan. Nema tu nikakvih "smjernica", napravit će to zbog niti jednog drugog razloga nego jer im je lakše pustiti community da odradi dio posla.

Anyway. Opet spominješ SD Card. Da, i ja ga hoću, ali brate mili to je čista hardware odluka jednog od proizvođača mobilnog uređaja (Google, HTC...) i opet nema nikakve veze sa samim operativnim sustavom. Kruške i jabuke.

EDIT: Google Maps i Hangout.. Stvarno Govorimo o appovima Googlea. Ako hoćeš, napravi "LAcy Maps" i "LAcy Talk", ma napravi i "LAcy Mail" aplikacije i servise doma. Mape možeš na temelju OSMa, Talk na temelju Jabbera, mail ne znam sad na temelju čega, nije važno i integriraš ih u Android na identičan način na koji to možeš sa gapps-ima. Uvijek ćeš imati tu opciju i nitko ti ju nikad neće oduzeti iz Androida jer ako može postojati gmail podrška u njemu, može postojati "Lacy mail" podrška...

Zato je Android toliko krasan. Mogu svi veliki igrači postati Apple, zaključati sve kod sebe, ali Android svejedno ide dalje, a time i mogućnost neke treće kompanije da napravi telefon sa dotičnim.

Zadnje izmijenjeno od: Mad_Duke. 03.09.2013. u 20:39.