View Single Post
Staro 03.05.2011., 22:14   #166
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Reality check :
  • Imaš ograničen budžet (6500kn).
  • Novi monitor ti treba.
  • Kvalitetan monitor je dobar za igre, surfanje, filmove... i za zdravlje.
  • Miš i tipkalo od 100 eura ne čine gamera.
  • DDR3 1600 ne donosi niti jedan frame više od DDR3 1333.
  • COD: Modern Warfare (i 1 i 2!) ne zna brojat dalje od 2, tj. imaš isti FPS sa 2, 3, 4, 6, 8... jezgri.
  • Nećeš overclockat? - Stock hladnjak je dovoljno dobar.
Lista dobro izgleda, ali ne sadrzi nista sto vec nije spomenuto ili objasnjeno.. Zasto ponavljati bezveze, samo triba pazljivije procitati.

-Monitor > covjek je reka da ce uzeti novog, stoga nece radeonka postati kocka leda ili zakrzljati ako bude radila u "leru" neko vrime...
-Slazem se da je kvalitetan monitor bitan
-Takodjer se slazem da mis i tipkara ne cine gamera, ali ako covik ima zelju i lovu za nekom "gamerskom" periferijom, zasto ne... Iako bi osobno uzea osrednju usb tipkovnicu i malo kvalitetnijeg misa,
stoga sam i preporucija G500 jer je MX518 vec pomalo out-of-date. Isto tako mislim da bi oba mogla biti malo glomazna za nekog ko je tek zavrsija osnovnu skolu pa nebi bia los ni neki "manji" razerov mis..
-DDR3 1600 je skuplji za punih 50-tak kn od 1333-megahercnog rama
-"Modern Warfare (i 1 i 2!) ne zna brojat dalje od 2, tj. imaš isti FPS sa 2, 3, 4, 6, 8... jezgri." > spomenuto...
-"Nećeš overclockat? - Stock hladnjak je dovoljno dobar." > spomenuto...

Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Ista kao i bez ekrana!
Konstruktivan post, nema sto..

Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Samo bi ja puno prije uzeo MSI GTX 560 TwinFrozr II nego bilo koju 6950 za te novce.Cisto prijedlog, od volje svakome
Slazem se, pogotovo radi male razlike u performansama (onih par fps-a nitko nece primjetiti) i one malo vece u buci (na strani GTX-ice)...

Citiraj:
Autor ReXer Pregled postova
hvala majstore, sam da pitam, 6590 1gb = 6950 2gb? po performansama ?

Kao sto rekoh:
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
...radeonke HD6950 kojima Bios "ide" u HD6970 su modeli sa 2Gb rama i skuplji su za ~300-njak kn, a razlika u performansama se ocituje tek u dosta visokim rezama pri visokim detaljima - Imho nije ti potrebno...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote