View Single Post
Staro 12.02.2019., 20:25   #1
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
WD green 240GB SSD - otpad

Prije koji mjesec sam si naručio novi SSD WD Green 240 GB iz Mall.hr, kada je bila neka super-uber akcija
Ajde rekoh, da uzmem jer stari Kingston od 120GB mi je postajao mali
Koristio sam ga neko vrijeme, i u pojedinim trenutcima kao da sam primjetio da mi PC sporo loada, ali nisam tome pripisivao previše pažnje
Danas mi došao pod ruku novi Kingston UV500 240gb, pa rekoh ajde da napravim neki benchmark ako je ovaj Kingston brži možda si ga ostavim, ali nisam očekivao ne znam što jer to bi trebali biti diskovi približno iste klase

Nakon inicijalnog testiranja, zbunjenost i negacija - nešto sigurno ne valja!

Nakon dodatnog testiranja zaključujem da je s testnom okolinom sve u redu i da je moj novi WD shrot

Na oba diska su identični fajlovi (mirror cijelog diska s OS-om)
Diskovima su zamjenjena mjesta na matičnoj ploči (SATA port) zajedno s SATA kablovima - rezultati su ostali isti
U BIOS-u sve isto složena za oba diska
WD nema nikakav pending firmware update i SMART(health) je 100%

Rezultati u nastavku :

HD Tune (Obratiti pažnju access time!) :



Crystal disk mark



AS SSD benchmark :



Nakon svega sam otišao na Google jer sam zaključio da ne mogu biti jedini s ovim problemom, ako je stvarno u disku problem.
Nisam trebao puno guglati (prvi rezultat):

https://community.wd.com/t/wd-green-...problem/217536

Ako vam se ne da čitati, ukratko, masa ljudi se javila s istim problemom, WD izdao novi FW koji je malko frizirao sekvencijalni write (jednako kao VW eko rezultate ) dok je random read ostao kriminalan jer ga ne mogu srediti nikakvim firmwareom pošto su , navodno, ugradili neko smeće od sandiskovog usb 3.0 kontrolera u disk
Nakon Asusa još jedna velika hardverska firma ide na blacklist.

Garanciju imam, još nisam siguran što ću ali mislim da će ići nazad...

Zadnje izmijenjeno od: trex. 13.02.2019. u 14:05.
trex je offline   Reply With Quote