View Single Post
Staro 16.06.2015., 22:30   #23
Tachikoma
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 19
(riješeno) SSD zaključan zbog Partition Magica

Pozdrav, imam jedan problem kojem ne znam pristupiti. Dakle, koristim Win 8.1 i trebao sam formatirati jedan hard disk i zaboravih da novi Win već imaju sasvim solidan alat za to. Instalirao sam Partition Magic (mislim da 5, ali iskreno, ne znam točnu verziju) i nekoliko puta su mi iskočila upozorenja. Nisam na njih obraćao pažnju jer su imala neke kodove i iskreno nisam dovoljno dobar sa programom, a ni općenito kao korisnik da razumijem i samo sam kliknuo "Ok". Nisam očekivao da program ima problema sa SSD-om nego sa tim hardom kojeg sam htio formatirati i nisam obraćao pozornost.

Uglavnom, formatirao sam ga, sve super, ugasio laptop i nije se htio upaliti više. Nije pokazivao niti neki error niti ništa i sa USB-a sam pokušavao instalirati Win 8 opet, ali nije išlo. Greškom sam na SSD-u napravio 3 particije kad sam prvi put stavljao Win i ona particija gdje je sistem mi je nedostupna, ali potpuno. Ne mogu formatirati, pristupiti, ništa. Uglavnom, otad je prošlo neko vrijeme jer mi je laptop trebao hitno i nisam se time puno bavio i radio sam sa običnim hardom.

Jednom sam uspio nakratko dobiti error radi kojeg nije išla instalacija Win 8, i proguglao sam mobitelom, ali nije mi u mobitelu ostalo spremljeno i nisam nigdje nažalost napisao. U pretrazi sam vidio da se to već dešavalo i da je error vezan uz Partition Magic (samo sam utipkao error code onakav kakav je bio, nisam spominjao niti SSD niti PM), ali nažalost ništa od toga kad nisam zapisao. Forma errora je bila nešto tipa 0x0000----, probao sam već neke varijacije potražiti, ali ne mogu naći ništa konkretno. Također na forumu nisam uspio pronaći temu vezanu uz to.

Nadam se da netko ovdje razumije o čemu je riječ i voljan je pomoći. Ako treba još podataka, slobodno pitajte.

Puno hvala.
Tachikoma je offline   Reply With Quote