View Single Post
Staro 13.01.2022., 08:17   #2947
tun3
Premium
Moj komp
 
tun3's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Matulji
Postovi: 343
Navika ti brzo nadoknadi nedostatak hrvatskih slova, ionako klikaš tipku koja ima istu funkciju, hoće li se nakon klika na nju pokazati "Č" ili ":" ionako ovisi o keyboard layout postavkama unutar samog OS-a. ISO layout (veliki enter, mali lijevi shift i tipka sa strelicama do njega) je kod custom tipkovnica rjeđi (i među tipkovnicama i među keycapsima) ali je isto stvar navike, meni su sad sve tipkuše ANSI (mali enter) i tipkam na njih bez beda. Gotove keycapse sa hrvatskim slovima zaboravi ako ne naletiš na set GMK Yugo, koji ti nitko neće prodat ispod 350$ (najjeftiniji koji sam vidio) - najjednostavnije rješenje je po meni da nađeš set blank keycapsa i daš ih gravirati komplet, tako ćeš imati unificirani set (bez razlike u fontovima i obliku keycapsa) sa znakovima koje ti želiš.

Oprezno ako planiraš zabrazditi u custom mehaničke tipkovnice, postane zarazno jako brzo Za "thock" zvuk budi spreman izdvojiti nešto novca i vremena, takvo nešto ne kupuješ gotovo iz dućana, govorimo o kombinaciji kućišta, dampinga, platea, switcheva i keycapsa koja će ti dati taj zvuk. Isto tako, teško ćeš nać full size custom tipkovnicu, pripremi se da je gro toga 75% / TKL / 65% / 60% u raznim podvarijantama
tun3 je offline   Reply With Quote