View Single Post
Staro 03.11.2018., 16:18   #4
i4004
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: planet zemlja!
Postovi: 64
to sam imo nedavno: stavio sam prekidač na napajanje nekih diskova (za koje sam mislio da će se manje rabit tj. po potrebi, pa da ih palim/gasim kad trebaju...naravno rade stalno..heh) i nestade disk odjednom. malo prekidač razradim (nekolko puta palim/gasim) i nakon toga disk proradi, znači prekidač vremenom oksidiro i nije vodio struju.

ti nemaš prekidač ali svejedno možeš npr. taj strujni konektor nekoliko puta ištekat/uštekat ako je oxidiro, ili rabit drugi sata strujni konektor. ti sata konektori su gori od starih molexa. znači koncentrirat se na napajanje diska.

u tim slučajevima će bit i greška u event viewer-u (pod system) windowsa, ala
Citiraj:
The device 'WDC WD10EZEX-00UD2A0' (IDE\DiskWDC_WD10EZEX-00UD2A0____________________01.01A01\5&18fda9ce&0&0.0.0) disappeared from the system without first being prepared for removal.
kao i ntfs greška
Citiraj:
{Delayed Write Failed} Windows was unable to save all the data for the file . The data has been lost. This error may be caused by a failure of your computer hardware or network connection. Please try to save this file elsewhere.
naravno, ovo pretpostavlja da je disk ispravan, što on ne mora biti, ali wd blue u principu nisu loši diskovi.
i4004 je offline   Reply With Quote