View Single Post
Staro 08.09.2018., 14:41   #1
Reedy
Premium
Moj komp
 
Reedy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 765
Ne rade mi dva dimm slota na matičnoj

Pozdrav momci,

kupio sam 2x8 gb ram-a od kolege s foruma (kit) i tek sad saznao da mi ne rade dva slota (od četiri) na matičnoj i RAM ne mogu upariti da radi u dual channel modu. Konfa je iz siga. Naime ne rade mi prva dva slota pokraj CPU-a (crni i crveni). RAM koji sam kupio je 100% ispravan jer sam probao i svoj stari ram koji je na tim slotovima i isto ne radi. Uglavnom kada bi stavio ram u neki od slotova koji ne radi, ne želi se bootat, radi kojih 8 sekundi i restarta se, i tako u nedogled. (ne mogu u bios nit imam slike, ništa). Trenutno mi radi tako da sam pločice stavio u zadnja dva slota koji rade, dakle jednu kraj druge, međutim komp ih naravno prepozna kao single channel i ne koristim puni potencijal.

Stvari koje sam probao:

Ispuhati slotove, malo odtegnuti cpu cooler, izvadio cpu i provjerio pinove na matičnoj da nije koji savinut (nije, sve je oke), clear cmos, update bios, vratio na tvorničke postavke bios, ali ništa ne pomaže. dakle čim bi stavio 1 keks u slot koji ne radi, komp ne zeli bootat, enableao XMP.

Imate li možda još kakvu ideju ili RMA? srećom imam garanciju na matičnu još godinu dana, ali se bojim da će mi je vratiti i reći da je sve okej.

Eto, ukoliko je netko bio u sličnoj situaciji ili ima neku ideju, pucajte. Hvala
Reedy je offline   Reply With Quote